Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - maj 2024

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - maj 2024

Maj i wiosna w pełni. Słoneczne i długie dni sprawiają, że częściej wyjeżdżamy na weekendy, żeby odpocząć poza domem. Niektórzy przygotowują się już do letnich urlopów.

Podczas wyjazdów dobrze jest pamiętać o apteczce, której zawartość pozwoli złagodzić ewentualne zdrowotne dolegliwości. Podpowiadamy więc, co powinno się w niej znaleźć, abyśmy mogli komfortowo i bezpiecznie wypoczywać.

Słońce jest coraz silniejsze, dlatego trzeba obowiązkowo chronić przed nim skórę, a zwłaszcza pieprzyki. Piszemy, dlaczego to ważne i jakie zmiany skórne należy skontrolować u lekarza.
Maj rozkwita roślinami. Młode, soczyste liście i pachnące kwiaty to wspaniały surowiec dla domowych leków. Radzimy, jak je zbierać i stosować na różne dolegliwości. Dziko rosnące rośliny w lesie i na łąkach można również wykorzystać w kuchni. Przedstawiamy ich walory smakowe i odżywcze oraz wyjątkowe przepisy na dania i desery z „chwastami”.

Gdy wokół wszystko kwitnie i budzi się do życia, mamy więcej energii, chcemy też zrobić coś dla swojego zdrowia i urody. Polecamy uzdrowiskowe kuracje, które możemy wykonać w domu, m.in. borowinowe i solankowe kąpiele oraz face fitness.

Przy pielęgnacji warto skorzystać z urodowych trików - zdradzamy te stosowane zarówno przez matki, jak i córki.

Wiosna to także dobry moment na wymodelowanie swojej sylwetki. Podpowiadamy, jak można to zrobić przy różnych typach figury. Czasami bywa jednak, że mimo tego, że ćwiczymy i jemy zdrowo, przybywa nam na wadze. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i co należy zrobić w tej sytuacji.

Ponadto, jak w każdym wydaniu, wiele cennych rad, które pomogą lepiej zadbać o zdrowie i samopoczucie, m.in.: pytania do farmaceuty; brzuch jak balonik; mięśniaki macicy; dlaczego może boleć głowa; gładkie pięty na lato; zdrowe grillowanie oraz rozmowa z psychologiem o pułapkach perfekcjonizmu.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ
DOZ

Statuetka Retail Business Awards 2020 dla DOZ S.A.

Skuteczność podejmowanych przez nas działań została doceniona przez przedstawicieli Business Centre...

DOZ