Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - kwiecień 2024

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - kwiecień 2024

Nareszcie możemy cieszyć się wiosną. Mamy więcej energii i lepszy nastrój. Ale pogoda w kwietniu, niestety, bywa jeszcze zmienna, co odczuwają nie tylko meteopaci.

Podpowiadamy więc, jak radzić sobie, gdy biomet jest niekorzystny i aura nie sprzyja.

Czasami, gdy złe samopoczucie nie mija, może za to odpowiadać ukryty stan zapalny, który pojawił się w organizmie. Wyjaśniamy, jak go rozpoznać. To ważne, bo wczesne jego wykrycie może uchronić nas przed rozwojem różnych chorób. Podobnie jak pojawiające się zmiany na paznokciach, które mogą być efektem niewłaściwej pielęgnacji czy złej diety, ale też sygnałem, że nasz organizm choruje.

W kwietniu chętniej wychodzimy z domu, ruszamy do parku, lasu, na łąkę. Radzimy więc, jak chronić się przed kleszczami i w jaki sposób prawidłowo je usuwać, gdy zostaniemy ugryzieni. Piszemy również o szczepieniach przeciwko KZM i testach na boreliozę.
Temat numeru poświęcamy m.in. niebieskim strefom - tak nazwano miejsca na Ziemi, gdzie ludzie żyją długo, zdrowo  i szczęśliwie. Zdradzamy ich sekrety długowieczności i podpowiadamy, co warto robić, aby jak najdłużej mieć dobre samopoczucie, być zdrowym, aktywnym fizycznie i intelektualnie.

Proponujemy również mind fitness, czyli gimnastykę dla umysłu, która poprawi pamięć, koncentrację, spostrzegawczość i przyswajanie nowych informacji.


Wiosną chętnie się odchudzamy, niestety, bywa, że bez efektu. Nasz ekspert wyjaśnia, dlaczego, mimo stosowania różnych diet, trudno zrzucić zbędne kilogramy i co musi się zadziać w głowie, aby osiągnąć upragniony efekt.

Wiosną również nasza uroda wymaga wsparcia i regeneracji po zimie. Zdradzamy więc pielęgnacyjne zabiegi, dzięki którym zmęczona po zimie cera stanie się ponownie jędrna, gładka i jasna.

Ponadto, jak w każdym wydaniu, wiele cennych rad, które pomogą lepiej zadbać o zdrowie i samopoczucie, m.in.: pytania do farmaceuty; oczyszczanie organizmu; jak, pracując długo przy biurku, uniknąć różnych dolegliwości; tajemnice herbaty; szkoła dobrego gotowania; chwasty, które leczą, a także rozmowa z Małgorzatą Rozenek-Majdan.

 

 

 

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ
DOZ

Statuetka Retail Business Awards 2020 dla DOZ S.A.

Skuteczność podejmowanych przez nas działań została doceniona przez przedstawicieli Business Centre...

DOZ