Informacje o firmie

zwiń

1. Informacje o firmie

Jesteśmy największą w Polsce siecią DOZ Aptek Dbam o Zdrowie, liczącą blisko tysiąc placówek. DOZ S.A jest największym pracodawcą na rynku aptecznym - zatrudnia ponad 2 500 magistrów i techników farmacji, którzy dbają o bezpieczeństwo leczenia farmakologicznego 2,5 miliona pacjentów miesięcznie.

 

DOZ Apteki Dbam o Zdrowie zapewniają dostępność ponad 20 000 leków każdego dnia. Leki można kupić nie tylko w aptekach stacjonarnych, można je również zamówić za pomocą portalu do zamawiania leków doz.pl, skorzystać z aplikacji mobilnej, smart tv lub zamówienia telefonicznego.

 

Jako firma odpowiedzialna społecznie poprzez fundację Dbam o Zdrowie angażujemy się w walkę z problemem społecznym, jakim jest zatrzymanie leczenia farmakologicznego z powodu ograniczeń finansowych pacjentów. Promujemy także zdrowy tryb życia – zachęcając do aktywnego dbania o zdrowie poprzez edukację oraz przykłady zmiany codziennych nawyków.

 

Należymy do Pelion Healthcare Group działającej na szeroko rozumianym rynku zdrowia, notowanej na GPW w Warszawie.

zwiń

2. Kogo szukamy?

O naszym sukcesie decyduje nie tylko rozpoznawalna marka, ale przede wszystkim ludzie. Dlatego u naszych obecnych i przyszłych pracowników cenimy zarówno wysokie kompetencje, jak i motywację do osiągania coraz lepszych wyników.

 

Oczekiwania wobec kandydatów różnią się w zależności od profilu konkretnego stanowiska - informujemy o nich szczegółowo w ofertach pracy. Na kilka kluczowych cech zwracamy jednak w procesie rekrutacji szczególną uwagę. Są to:

 

Zaangażowanie – gotowość do podejmowania nowych wyzwań, umiejętność podchodzenia indywidualnie do każdego zagadnienia, aktywne szukanie najlepszych rozwiązań, zachęcanie innych do podejmowania nowych inicjatyw.

 

Nastawienie na współpracę – umiejętność brania współodpowiedzialności za realizację wyznaczonych celów, dzielenie się dobrymi praktykami, wiedzą i doświadczeniem, dbanie od dobrą atmosferę w pracy.

 

Nastawienie na rozwój – stała gotowość do uzupełniania i podnoszenia wiedzy w szczególności w obszarach pozwalających na świadczenie opieki farmaceutycznej na najwyższym poziomie, angażowanie się w nowe, rozwojowe projekty, otwartość na nowe pomysły.

 

Wysokie umiejętności komunikacyjne – zdolność do jasnego i precyzyjnego wyrażania się, słuchania i rozumienia wypowiedzi innych oraz umiejętność podtrzymywania relacji, współpracy i dbania o otwartość dyskusji.

zwiń

3. Proces rekrutacji

Prowadzimy zarówno rekrutacje wewnętrzne, które dają naszym pracownikom szansę rozwoju, jak i rekrutacje zewnętrzne, wnoszące do organizacji wiedzę, doświadczenie i kompetencje nowozatrudnionych osób.

 

Proces rekrutacji podzieliliśmy na etapy:

 

  • Złożenie aplikacji

Aktualne oferty pracy w DOZ znajdziesz tutaj. Aplikacja odbywa się on-line. Zapoznaj się z naszą ofertą. Jeżeli zainteresuje Cię dane ogłoszenie, sprawdź, czy spełniasz określone w nim wymagania. Wypełnij ankietę i wyślij CV na podany w ogłoszeniu adres mailowy. Pamiętaj, że CV jest Twoją wizytówką – zadbaj o jego przejrzystość i chronologię. Postaraj się, aby zawierało informacje, które są istotne dla stanowiska, na jakie aplikujesz.

Jeśli Twoje kwalifikacje będą zgodne z naszymi wymaganiami, zadzwoni do Ciebie opiekun rekrutacji. Wspólnie ustalicie termin pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.

 

  • Selekcja dokumentów

CV kandydatów są oceniane pod kątem wymagań danego stanowiska. Osoby, które w największym stopniu spełniają kryteria formalne – zapraszamy na spotkania.

 

  • Rozmowy telefoniczne

Część procesów rekrutacyjnych może rozpoczynać się od rozmowy telefonicznej. Podczas rozmów telefonicznych sprawdzamy kluczowe dla nas kryteria. Na tym etapie kandydat ma szansę na lepsze poznanie wymagań stanowiska, na które aplikuje oraz uzyskania dodatkowych wyjaśnień.

 

  • Spotkania rekrutacyjne

Podczas spotkań rekrutacyjnych chcemy poznać dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata oraz dowiedzieć się jakie są jego oczekiwania wobec pracodawcy.

Spotkania rekrutacyjne mogą by podzielone na etapy. Pierwsze spotkanie prowadzi opiekun rekrutacji z działu HR. Podczas spotkań rekrutacyjnych możesz zostać poproszony o wypełnienie testów badających umiejętności i predyspozycje zawodowe, rozwiązanie przygotowanego case study bądź wzięcie udziału w sesji assessment center.

Do naszych aptek prowadzimy spotkania rekrutacyjne lokalnie – w zależności od stanowiska i wybranej przez kandydata miejscowości. O zatrudnieniu w naszej aptece będzie decydowała przede wszystkim rozmowa rekrutacyjna prowadzona, w zależności od stanowiska, przez Menedżera ds. HR Regionalnego lub Kierownika Apteki.

Rekrutacja na stanowiska w centrali odbywa się w naszej siedzibie w Warszawie.

 

  • Informacja zwrotna

Dbamy o to, aby każda osoba, która zostaje zaproszona do procesu rekrutacji, niezależnie od tego, czy zostanie zakwalifikowana do kolejnego etapu otrzymała informację zwrotną. Informację przesyłamy w formie mailowej – na podany podczas wypełniania kwestionariusza adres – lub też w formie telefonicznej. Jeśli nie dotarła do Ciebie żadna informacja – zawsze możesz skontaktować się z nami pisząc na adres: rekrutacje@doz.pl