DOZ Maraton

DOZ Maraton Łódź to jedna z inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

DOZ Maraton jest wyjątkowym wydarzeniem sportowym i społecznym zbierającym rokrocznie biegaczy z całej Polski. Impreza promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną.

Pierwszy w historii „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie” odbył się w Łodzi 5 czerwca 2011 r. i szybko wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Podczas sportowego weekendu oprócz królewskiego dystansu i biegu na 10 km organizowane są imprezy towarzyszące oraz liczne atrakcje dla uczestników i kibiców. W programie imprezy znajdują się m.in.: bieg dla dzieci, targi sportowe EXPO Run & Fun oraz konkursy kibicowania dla szkół i firm.
Uczestnicy DOZ Maratonu Łódź co roku udowadniają, że los chorych i cierpiących nie jest im obojętny. Z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć bieganie z niesieniem pomocy potrzebującym, powstała akcja „Biegam – Pomagam”. To na niej wspiera się charytatywny wymiar łódzkiego maratonu.

DOZ Maraton Łódź jako pierwsza impreza biegowa w Polsce, otrzymał pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics oraz – jako jedna z niewielu na świecie – odznakę IAAF Road Race Silver Label. Wyróżnienia te są potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego łódzkiego maratonu.

Więcej na www.lodzmaraton.pl