VII Wieczór Charytatywny DOZ Fundacji dbam o zdrowie

VII Wieczór Charytatywny DOZ Fundacji dbam o zdrowie

Niemal 80 tys. zł zebrała DOZ Fundacja dbam o zdrowie w ramach aukcji, która odbyła się 5 grudnia 2017 r. podczas VII Wieczoru Charytatywnego w Łodzi. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym oraz ich aktywizację.

Wieczór Charytatywny zgromadził liczne grono przyjaciół DOZ Fundacji dbam o zdrowie. Przedstawiciele biznesu, farmacji, medycyny, nauki i kultury przekazali nieocenione wsparcie w postaci darowizn oraz wzięli udział w licytacji blisko 100 przedmiotów. Wśród wylicytowanych prac znalazły się prace wykonane przez seniorów, dzieła m.in. Grzegorza Adacha, Henryka Płóciennika, Iwana Kulika, Elżbiety i Mariana Bocianowskich, a także zdjęcia m.in. Adama Wajraka i Jacka Kusińskiego. Nie zabrakło również akcentów sportowych, w tym piłki z autografami polskich szczypiornistów oraz koszulki z autografem siatkarki i mistrzyni Europy z 2003 r., Małgorzaty Niemczyk.

Spotkanie poprowadził dziennikarz Marcin Prokop. Gościem specjalnym była piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, Halina Frąckowiak, której występ uświetnił Wieczór.

Wszystkie zebrane podczas Wieczoru środki zostaną przeznaczone na wsparcie aktywności fizycznej seniorów, w tym budowę dedykowanej im strefy ćwiczeń w Parku im. A. Mickiewicza w Łodzi.

Seniorzy zajmują szczególne miejsce w działaniach DOZ Fundacji dbam o zdrowie. 78% dotychczasowych beneficjentów Fundacji stanowią osoby w wieku 60+. Pomoc tej grupie osób będzie definiowała działalność DOZ Fundacji w kolejnych latach. Fundacja będzie pomagać seniorom zarówno w kwestiach socjalnych, jak też wspierać ich w aktywności fizycznej i intelektualnej, by pomóc im w zachowaniu wysokiej jakości życia oraz uniknięciu wykluczenia społecznego. Los seniorów jest nam szczególnie bliski. To przecież nasi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi oraz członkowie naszych społeczności lokalnych. Zależy nam, aby jesień ich życia była jak najbardziej radosna – mówi Elżbieta Łacina, Członek Zarządu DOZ Fundacji dbam o zdrowie.
Organizowane od siedmiu lat przez DOZ Fundację dbam o zdrowie wieczorne spotkania dobroczynne każdego roku gromadzą szerokie grono przedstawicieli środowisk biznesu, farmacji, medycyny, nauki i kultury. Zebrane podczas każdego Wieczoru środki trafiają do najbardziej potrzebujących. Do tej pory pomoc otrzymały ciężko chore dzieci z domu dziecka w Łodzi, osoby po udarach mózgu i cierpiące na nieuleczalne choroby jelit, mali pacjenci zmagający się z chorobami nowotworowymi, a także kobiety i ich dzieci będące pod opieką Domów Samotnej Matki z całej Polski.
Tegoroczny, siódmy Wieczór Charytatywny, był jednocześnie okazją do świętowania i podsumowania 10 lat działalności DOZ Fundacji dbam o zdrowie.

Najważniejsze fakty i liczby podsumowujące 10 lat działalności DOZ Fundacji dbam o zdrowie:
•    13 mln zł i 120 tys. beneficjentów indywidualnych w projekcie Razem Możemy Więcej;
•    około 20 tys. pomocy przekazanej osobom indywidualnym w ramach akcji Podaruj Zdrowie;
•    147 organizacji partnerskich w projekcie grantowym;
•    pomoc dla 235 organizacji NGO;
•    blisko1,5 mln zł dla 18. Domów Samotnej Matki z całej Polski;
•    88 podopiecznych;
•    około 100 wolontariuszy.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ