VII Wieczór Charytatywny DOZ Fundacji dbam o zdrowie

Niemal 80 tys. zł zebrała DOZ Fundacja dbam o zdrowie w ramach aukcji, która odbyła się 5 grudnia 2017 r. podczas VII Wieczoru Charytatywnego w Łodzi. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym oraz ich aktywizację.

Wieczór Charytatywny zgromadził liczne grono przyjaciół DOZ Fundacji dbam o zdrowie. Przedstawiciele biznesu, farmacji, medycyny, nauki i kultury przekazali nieocenione wsparcie w postaci darowizn oraz wzięli udział w licytacji blisko 100 przedmiotów. Wśród wylicytowanych prac znalazły się prace wykonane przez seniorów, dzieła m.in. Grzegorza Adacha, Henryka Płóciennika, Iwana Kulika, Elżbiety i Mariana Bocianowskich, a także zdjęcia m.in. Adama Wajraka i Jacka Kusińskiego. Nie zabrakło również akcentów sportowych, w tym piłki z autografami polskich szczypiornistów oraz koszulki z autografem siatkarki i mistrzyni Europy z 2003 r., Małgorzaty Niemczyk.

Spotkanie poprowadził dziennikarz Marcin Prokop. Gościem specjalnym była piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, Halina Frąckowiak, której występ uświetnił Wieczór.

Wszystkie zebrane podczas Wieczoru środki zostaną przeznaczone na wsparcie aktywności fizycznej seniorów, w tym budowę dedykowanej im strefy ćwiczeń w Parku im. A. Mickiewicza w Łodzi.

Seniorzy zajmują szczególne miejsce w działaniach DOZ Fundacji dbam o zdrowie. 78% dotychczasowych beneficjentów Fundacji stanowią osoby w wieku 60+. Pomoc tej grupie osób będzie definiowała działalność DOZ Fundacji w kolejnych latach. Fundacja będzie pomagać seniorom zarówno w kwestiach socjalnych, jak też wspierać ich w aktywności fizycznej i intelektualnej, by pomóc im w zachowaniu wysokiej jakości życia oraz uniknięciu wykluczenia społecznego. Los seniorów jest nam szczególnie bliski. To przecież nasi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi oraz członkowie naszych społeczności lokalnych. Zależy nam, aby jesień ich życia była jak najbardziej radosna – mówi Elżbieta Łacina, Członek Zarządu DOZ Fundacji dbam o zdrowie.
Organizowane od siedmiu lat przez DOZ Fundację dbam o zdrowie wieczorne spotkania dobroczynne każdego roku gromadzą szerokie grono przedstawicieli środowisk biznesu, farmacji, medycyny, nauki i kultury. Zebrane podczas każdego Wieczoru środki trafiają do najbardziej potrzebujących. Do tej pory pomoc otrzymały ciężko chore dzieci z domu dziecka w Łodzi, osoby po udarach mózgu i cierpiące na nieuleczalne choroby jelit, mali pacjenci zmagający się z chorobami nowotworowymi, a także kobiety i ich dzieci będące pod opieką Domów Samotnej Matki z całej Polski.
Tegoroczny, siódmy Wieczór Charytatywny, był jednocześnie okazją do świętowania i podsumowania 10 lat działalności DOZ Fundacji dbam o zdrowie.

Najważniejsze fakty i liczby podsumowujące 10 lat działalności DOZ Fundacji dbam o zdrowie:
•    13 mln zł i 120 tys. beneficjentów indywidualnych w projekcie Razem Możemy Więcej;
•    około 20 tys. pomocy przekazanej osobom indywidualnym w ramach akcji Podaruj Zdrowie;
•    147 organizacji partnerskich w projekcie grantowym;
•    pomoc dla 235 organizacji NGO;
•    blisko1,5 mln zł dla 18. Domów Samotnej Matki z całej Polski;
•    88 podopiecznych;
•    około 100 wolontariuszy.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Na okładce styczniowo-lutowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2021

Na okładce grudniowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Małgorzatę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2021

Na okładce listopadowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Katarzynę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - październik 2021

Na okładce październikowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Maję...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień 2021

Na okładce wrześniowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Agatę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec/sierpień 2021

Na okładce lipcowo-sierpniowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrą...

DOZ