Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień/październik 2020

Jesień tuż, tuż i witamy ją w DOZ Magazynie dbam o zdrowie nr 9/10 z energią, dobrym nastawieniem i silną odpornością, która obroni nas przed sezonowymi infekcjami. W budowaniu naszej witalności pomogą porady zawarte na stronach „Twojego jesiennego niezbędnika”. Proponujemy lekturę vademecum dotyczącego wzmacniania układu immunologicznego oraz skorzystanie z porad – jak działać w razie gorączki czy anginy. To cenne wskazówki zwłaszcza w okresie pandemii. Silny organizm to także mocna psychika. O tym, jak radzić sobie z emocjami i problemami psychicznymi w dobie koronawirusa, rozmawiamy z psychologiem.

Nasza gwiazda okładkowa – Marta Żmuda Trzebiatowska niedawno po raz drugi została mamą. Opowiada nam o radości i wewnętrznym spokoju, jakie łączą się u niej z macierzyństwem. Natomiast o prawidłowym (czyli: zapewniającym prawidłowy i harmonijny rozwój) odżywianiu dzieci rozmawiamy z dietetykiem. A ile samodzielności dać najmłodszym? Kiedy zacząć od nich wymagać więcej i oczekiwać „dorosłych” zachowań? To temat poruszany w rubryce Kontrowersje.

W dziale Stan umysłu wzięliśmy na warsztat często powracające pytanie osób będących w wieloletnich związkach: „Czy rutyna musi zabić gorące uczucie”. O to, jak się ma poezja miłości do prozy życia, pytamy psycholog. Z ekspertem rozmawiamy również o nieśmiałości, która może zniszczyć życie. Są sposoby, by ją pokonać. Zdradza je nam psychoterapeutka.

Co prawda sezon na bikini mamy już za sobą, ale na trening na jędrne piersi i pupę zawsze jest dobry czas. Tym bardziej że ćwiczenia są proste i nieforsowne. Nie tylko z powodów estetycznych trzeba też zadbać o zdrowe biodra. Bo to one utrzymują ciało w pionie i umożliwiają chodzenie. Fizjoterapeuta instruuje, jak robić to dobrze. Warto też zajrzeć do naszego przewodnika po dyscyplinach, które można uprawiać jesienią. Na pewno każda z nas znajdzie tam coś dla siebie.

Amatorzy pizzy powinni skorzystać z naszych przepisów na wyjątkowe pizze, np. na kalafiorowym spodzie lub z dodatkiem gruszek. Osoby dbające o zdrową tarczycę mogą sięgnąć po gotowy jadłospis na tydzień. Natomiast wszyscy dbający o piękny odcień skóry i utrzymanie słonecznej opalenizny po lecie znajdą wskazówki dietetyczne, jak się odżywiać, by zachwycać zdrową, promienną cerą.

Sprawdziliśmy, jakie są urodowe trendy na najbliższe miesiące. Wybraliśmy również najciekawsze propozycje nowinek dietetycznych i sportowych. Z wielu z nich warto skorzystać „od zaraz”.

Zamówienia powierzchni reklamowej:reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Ogłaszamy nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz związane z nią obostrzenia prawne,...

DOZ

Great Place to Work 2020 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz czwarty!

Po raz kolejny z dumą i radością informujemy, że zostaliśmy uhonorowani...

DOZ

Koncert Charytatywny DOZ Fundacji i jej Przyjaciół

22 października 2019 r. w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w...

DOZ

Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, mamy świadomość, że reklamówki czy ogólnie tworzywa...

DOZ

DOZ S.A. trzeci raz z rzędu z tytyłem Great Place to Work - Najlepsze Miejsce Pracy

Tytuł Great Place to Work 2019 to dla nas ogromne wyróżnienie,...

DOZ

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ