Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień 2021

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień 2021

Z przyjemnością informujemy, że powakacyjne, wrześniowe wydanie magazynu „Dbam o zdrowie” ukazuje się w nowej odsłonie: nowoczesnej i przejrzystej szacie graficznej, z rubrykami i tematami wpisującymi się w aktualne trendy, jak ekologia, wzmacniające zdrowie diety czy aktywność na co dzień.

Tematem tego numeru jest serce. Statystyki wskazują na to, że nie wystarczająco dbamy o ten   najważniejszy organ – nasze serca są często od nas znacznie... starsze! Ale wystarczą drobne zmiany w stylu życia, by je wzmocnić i obniżyć ryzyko zawału. W materiale „8 rzeczy, których (być może) nie wiesz o sercu” podsuwamy sprawdzone wskazówki i przedstawiamy zaskakujące fakty, które pozwolą lepiej zadbać o układ krążenia.  

Lato za nami, szybkim krokiem zbliża się pora sezonowych infekcji. W tym numerze pierwsza część Jesiennego niezbędnika, w którym radzimy, jak wzmocnić odporność, by stawić czoła atakowi wirusów i bakterii. Pomoże w tym także przewodnik po produktach aptecznych i metodach naturalnych. 

Nawet, jeśli korzystamy ze słońca z umiarem, często pozostawia ono na naszej skórze „pamiątki” w postaci przebarwień czy zrogowaceń. Po powrocie za wakacji warto obejrzeć skórę, a zmiany pokazać dermatologowi Co powinno nas zaniepokoić, tłumaczymy w materiale „Posłoneczny patrol”. Polecamy też kosmetyki, które pomogą w regeneracji i pielęgnacji przesuszonej skóry.

 

Moda na wegetarianizm zmieniła nasze podejście do odżywiania. Ograniczanie mięsa jest coraz bardziej popularne, zalecają je nawet lekarze, którzy jeszcze niedawno traktowali wegetarian jak szkodzących zdrowiu dziwaków. Chętnym do wypróbowania diety wege odpowiadamy na pytanie „Czy warto grać w zielone?” ­ tłumaczymy, jak ją komponować, by była dla nas bezpieczna i kiedy warto sięgnąć po suplementy.

Stołowa, źródlana, mineralna, a może lecznicza? Czym różnią się od siebie wody oferowane w sklepach, jak czytać etykiety i rozpoznawać ich walory, jak  zadbać o właściwe nawodnienie organizmu? Robimy „Trochę szumu wokół wody”.

Piękna w każdym wieku? To możliwe dzięki patentom pielęgnacji w stylu pro-ageing! To nowoczesne, bo bliższe naturze podejście, które uwalania nas od uporczywej walki z oznakami upływającego czasu, a wskazuje, jak podkreślać atuty dojrzałej urody.

Nie trzeba koniecznie jechać do sanatorium, by wykorzystać lecznicze właściwości klimatu. Wrześniowy urlop może przynieść wiele korzyści, jeśli miejsce pobytu wybierzemy zgodnie ze stanem zdrowia. Komu posłużą górskie wycieczki, a kto powinien poprzestać na spacerach po lesie? Odpowiadamy na pytanie „Dokąd po zdrowie”.

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ