Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień 2021

Z przyjemnością informujemy, że powakacyjne, wrześniowe wydanie magazynu „Dbam o zdrowie” ukazuje się w nowej odsłonie: nowoczesnej i przejrzystej szacie graficznej, z rubrykami i tematami wpisującymi się w aktualne trendy, jak ekologia, wzmacniające zdrowie diety czy aktywność na co dzień.

Tematem tego numeru jest serce. Statystyki wskazują na to, że nie wystarczająco dbamy o ten   najważniejszy organ – nasze serca są często od nas znacznie... starsze! Ale wystarczą drobne zmiany w stylu życia, by je wzmocnić i obniżyć ryzyko zawału. W materiale „8 rzeczy, których (być może) nie wiesz o sercu” podsuwamy sprawdzone wskazówki i przedstawiamy zaskakujące fakty, które pozwolą lepiej zadbać o układ krążenia.  

Lato za nami, szybkim krokiem zbliża się pora sezonowych infekcji. W tym numerze pierwsza część Jesiennego niezbędnika, w którym radzimy, jak wzmocnić odporność, by stawić czoła atakowi wirusów i bakterii. Pomoże w tym także przewodnik po produktach aptecznych i metodach naturalnych. 

Nawet, jeśli korzystamy ze słońca z umiarem, często pozostawia ono na naszej skórze „pamiątki” w postaci przebarwień czy zrogowaceń. Po powrocie za wakacji warto obejrzeć skórę, a zmiany pokazać dermatologowi Co powinno nas zaniepokoić, tłumaczymy w materiale „Posłoneczny patrol”. Polecamy też kosmetyki, które pomogą w regeneracji i pielęgnacji przesuszonej skóry.

 

Moda na wegetarianizm zmieniła nasze podejście do odżywiania. Ograniczanie mięsa jest coraz bardziej popularne, zalecają je nawet lekarze, którzy jeszcze niedawno traktowali wegetarian jak szkodzących zdrowiu dziwaków. Chętnym do wypróbowania diety wege odpowiadamy na pytanie „Czy warto grać w zielone?” ­ tłumaczymy, jak ją komponować, by była dla nas bezpieczna i kiedy warto sięgnąć po suplementy.

Stołowa, źródlana, mineralna, a może lecznicza? Czym różnią się od siebie wody oferowane w sklepach, jak czytać etykiety i rozpoznawać ich walory, jak  zadbać o właściwe nawodnienie organizmu? Robimy „Trochę szumu wokół wody”.

Piękna w każdym wieku? To możliwe dzięki patentom pielęgnacji w stylu pro-ageing! To nowoczesne, bo bliższe naturze podejście, które uwalania nas od uporczywej walki z oznakami upływającego czasu, a wskazuje, jak podkreślać atuty dojrzałej urody.

Nie trzeba koniecznie jechać do sanatorium, by wykorzystać lecznicze właściwości klimatu. Wrześniowy urlop może przynieść wiele korzyści, jeśli miejsce pobytu wybierzemy zgodnie ze stanem zdrowia. Komu posłużą górskie wycieczki, a kto powinien poprzestać na spacerach po lesie? Odpowiadamy na pytanie „Dokąd po zdrowie”.

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec/sierpień 2021

Na okładce lipcowo-sierpniowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrą...

DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2021

Na okładce czerwcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień/maj 2021

Na okładce kwietniowo-majowego DOZ Magazynu dbam o zdrowie Julia Kamińska, a...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2021

Na okładce marcowego DOZ Magazynu dbam o zdrowie Katarzyna Dąbrowska, a...

DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ