Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Właśnie ukazał się „Magazyn dbam o zdrowie” na styczeń i luty. W wydaniu jak zwykle znajdziecie moc porad ekspertów i nowe terapie. Szczególnie zaś polecamy…

 

1. Temat numeru poświęcony badaniom profilaktycznym. Robienie ich jest bardzo ważne w dojrzałym wieku – gdy zaczyna rosnąć ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych (np. cukrzycy, zaburzeń układu krążenia czy chorób nowotworowych). Wykrycie ewentualnych nieprawidłowości we wczesnym stadium może być zaś kluczem do odzyskania zdrowia.

Piszemy, które z badań da się zrobić w domu. Jak z wiekiem zmienia się częstotliwość diagnostyki zlecanej przez lekarza oraz co zawiera pakiet kontrolny  – zależnie od płci.

2. Zoom na… zdrowie zębów.  Od tego w jakim są stanie, a także od kondycji dziąseł, może zależeć nie tylko wygląd uśmiechu, ale i ogólne funkcjonowanie organizmu. Dlatego bierzemy pod lupę 5 ważnych zasad dbałości o higienę jamy ustnej.

3. Zimą u wielu osób nasila się łupież. Podpowiadamy, które dermokosmetyki i preparaty pomogą się go wreszcie pozbyć. A także jakie czynniki warto wykluczyć, by zmniejszyć ryzyko nawrotów.

4. Gdy spędzamy więcej czasu w domu, bardziej narażeni jesteśmy na kontakt z kurzem, sierścią psa cz kota albo wdychanie zarodników pleśni. I właśnie takim „zimowym” alergenom poświęcimy tym razem uwagę. Powiemy też, jak zredukować ich wpływ na nasze zdrowie i na czym polega odczulanie.

5. Czosnek czy mleko z miodem to polskie sposoby wspierające walkę z przeziębieniem, a jakie naturalne metody popularne są w innych krajach? Opisujemy je w naszej domowej klinice.

6. Choć jednym z częstszych noworocznych postanowień jest zrzucenie nadwagi, wielu z nas trudno go dotrzymać. Dlaczego odchudzanie idzie nam jak po grudzie lub szybko pojawia się efekt jo-jo? I co robić, by jeszcze bardziej nie przytyć podczas zimy?

7. Mamy też propozycje dla aktywnych – jeśli zamierzacie szusować po stokach, przyda się Wam nasz trening, a także przewodnik po szlakach w Tatrach  – dla mniej i bardziej zaawansowanych narciarzy.

8. Czy laktoza naprawdę nam szkodzi? Czy można przyzwyczaić do niej swój organizm lub jak go nieco oszukać, by każde sięgnięcie po nabiał nie kończyło się żołądkową rewolucją? Nasz ekspert odpowie na wszystkie związane z tym tematem pytania.

9. To co jemy wpływa nie tylko na fizyczną kondycję naszego organizmu, ale także na stan psychiki. Dlatego odpowiednio skomponowana dieta może wspomagać leczenie depresji czy też po prostu wspierać nas w zachowaniu dobrego nastroju.

10. Niezwykle ważnym czynnikiem w walce ze stresem, a także ze względu na odporność organizmu i jego regenerację jest sen. Wiele zaburzeń z nim związanych (jak np. nocne wybudzanie się czy zbyt wczesne wstawanie) może mieć bezpośredni związek z tym jak urządzona jest nasza sypialnia. Podpowiadamy, na co warto w niej zwrócić szczególną uwagę.

11. Piszemy, jak zadbać o cerę zimą, by mróz i wiatr nie dały się jej za bardzo we znaki. Zdradzamy też urodowe patenty na to, co robić, by mieć kusząco jędrne usta.

12. Psycholog podpowie nam skąd w trudnych czasach czerpać siłę, by podołać kolejnym wyzwaniom i po prostu cieszyć się życiem.

 

Poza tym w numerze m.in.: przeczytasz o nowej, rozszerzonej roli farmaceuty, dzięki któremu łatwiej będzie ci dbać o zdrowie. Zaczynamy też cykl „Należy się na NFZ” – w tym odcinku o formalnościach związanych z wyjazdem do sanatorium. Na łamach udziela się również nasz edukator seksualny, który tym razem odpowiada na kilka bardzo intymnych i ciekawych pytań.

Mamy również wywiad z Dorotą Gardias, która dzieli się swoimi przemyśleniami i planami, na które wpływ miały zdrowotne zawirowania…

 

Miłej lektury!

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

 

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ