Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2021

Idzie nowe! Nowy rok, nowe rozdanie, nowe siły i nowe emocje! Nasz wyjątkowy, podwójny numer noworoczny (nr styczeń/luty 2021) otwieramy więc nową rubryką: Vademecum zdrowia kobiety, w której przybliżymy naszym Czytelniczkom tematy dotyczące kondycji kobiecego organizmu. W części pierwszej wzięliśmy pod lupę hashimoto, które upodobało sobie szczególnie panie. Warto wiedzieć o nim jak najwięcej, bo liczba chorych lawinowo wzrasta.

Nowością w „Dbam o zdrowie” jest też cykl „Bądź eko”, w którym co numer będziemy przybliżać tajniki życia w zgodzie z naturą i z troską o naturę. Startujemy z tematem „kompostowanie” - to niewiarygodne, jak wiele produktów niepotrzebnie wyrzucamy! Kilkadziesiąt stron dalej w naszym magazynie proponujemy otwarcie „domowego laboratorium piękna”, by naturalnie pielęgnować urodę, wykorzystując produkty, które mamy w kuchni. Warto przejść z nami na „ekologiczną stronę mocy”.

W nowym roku chcemy mówić więcej o sprawach intymnych, bo życie seksualne jest istotne dla naszego zdrowia i dobrostanu. W rubryce We dwoje zaczynamy od odpowiedzi na „wstydliwe pytania”.

Bez tabu poruszamy (w dziale Stan zdrowia) temat stulejki, który bywa bliski mamom małych chłopców, ale i dorosłym mężczyznom. Urolog tłumaczy, jak zapobiegać kłopotom i jak je leczyć, niezależnie od wieku.

Z ekspertami porozmawialiśmy też o tym, jak zachować zdrowie w 2021 roku i przygotowaliśmy kalendarz badań. Każdemu, kto w ramach postanowień noworocznych zakłada zrzucenie nadliczbowych kilogramów, proponujemy gotowy plan działania. Amatorów świetnej kondycji zachęcamy do przestrzegania „dekalogu dobrej formy” - sprawdzonego także u początkujących sportowców. Patenty na to, jak osiągnąć zamierzone cele (tzw. postanowienia noworoczne), zdradziła nam psycholog. Nie ma nic na siłę! Nie trzeba przekraczać swoich możliwości! Przeciążając się i narzucając sobie za duży rygor, można za dużo stracić. Jak jest więc z perfekcjonizmem? Czy to wada, czy zaleta? Talizman, a może przekleństwo? Przyjrzeliśmy się temu bliżej z naszymi ekspertami.

O tym, że warto się rozpieszczać i być dla innych życzliwym, mówi nam sporo nasza gwiazda okładkowa – Gabi Drzewiecka. W rozmowie z nami zdradza, jak jej się żyje w czasie pandemii, co robi, by zachować balans.

Właśnie tego: równowagi w życiu, serdeczności, zadowolenia z codzienności życzmy sobie w nowym roku! I zdrowia, bo – cytując Gabi - „Jak jest zdrowie, to wszystko inne możemy osiągnąć pracą”. A czeka nas rok Metalowego Bawoła, który według chińskiego horoskopu niesie przesłanie: sukces przyjdzie do tych, którzy ciężko pracują. Patrzmy więc w przyszłość z optymizmem!

 

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec/sierpień 2021

Na okładce czerwcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrą...

DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2021

Na okładce czerwcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień/maj 2021

Na okładce kwietniowo-majowego DOZ Magazynu dbam o zdrowie Julia Kamińska, a...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2021

Na okładce marcowego DOZ Magazynu dbam o zdrowie Katarzyna Dąbrowska, a...

DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ