Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy. Więc w naszym podwójnym styczniowo-lutowym DOZ Magazynie dbam o zdrowie związane z tym tematy.

A że z początkiem roku zwykliśmy czynić postanowienia noworoczne, piszemy o tych, których naprawdę warto dotrzymać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Podpowiadamy również, co robić, by tym razem udało się w nich wytrwać. Wśród najpopularniejszych stawianych sobie noworocznych wyzwań – jak potwierdzają badania statystyczne –  jest dbanie o sylwetkę oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. Stąd ranking diet za 2022 rok, który został opracowany przez specjalistów z różnych dziedzin zdrowia. Przedstawiamy te najlepsze i wymieniamy najgorsze. Piszemy też, jak schudnąć skutecznie i bezpiecznie dla zdrowia. Radzimy również, co jeść, a czego unikać, aby utrzymać cholesterol na odpowiednim poziomie, a tym samym mieć zdrowe, bez miażdżycy, tętnice i zmniejszyć ryzyko groźnych chorób. W naszym menu powinny znaleźć się także kasze – zalecają dietetycy. Jedząc je regularnie, dostarczamy organizmowi wszystkiego, co najlepsze. Piszemy, jakie cenne wartości odżywcze zawierają i jak najlepiej je przygotować.

Zimą, zwykle częściej niż w innych porach roku, miewamy problemy zdrowotne. Nasilają się dolegliwości związane ze stawami i wrzodami żołądka, pojawiają się kłopoty z gardłem, a także narażeni jesteśmy na różne urazy. Podpowiadamy, jak sobie radzić z tymi problemami. Wyjaśniamy również, na czym polega i kiedy jest skuteczna terapia zimnem i ciepłem.

Zima to również trudny sezon dla naszych włosów. O tej porze roku często stają się matowe i szorstkie, wypadają... Zdradzamy, jak je pielęgnować, aby uniknąć tych kłopotów.

Ale zima to również świetny czas na hartowanie organizmu, odpoczynek i korzystanie z aktywności, na jakie pozwala ta pora roku. A że najpewniejszy śnieg jest zawsze w górach, piszemy o atrakcjach Karpacza i Karkonoszy. Tam zima trwa do końca kwietnia.

Poza tym w numerze m.in.: nowe terapie, pytania do farmaceuty, ważne badania kontrolne, które należy zrobić po 50. roku życia, szybka ścieżka diagnostyczna, a także dojrzała sztafeta pokoleń, czyli jak być mądrymi dziadkami, oraz rozmowa z Grażyną Wolszczak, dla której ważny jest aktywny styl życia i dbanie o ekologię.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2022

W listopadowym numerze „DOZ Magazynu dbam o zdrowie” jesienne klimaty i...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - październik 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, majowe wydanie „DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, wrześniowe wydanie DOZ Magazynu dbam o zdrowie...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec & sierpień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, lipcowo-sierpniowe wydanie DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2022

W czerwcowym numerze DOZ Magazynu dbam o zdrowie na pierwszym miejscu...

DOZ