Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń 2020

Nowy rok w DOZ Magazynie dbam o zdrowie (nr styczeń/luty 2020) witamy z Martą Manowską, która w rozmowie z nami podsumowuje wytężoną pracę w mijającym roku. Dzieli się z nami refleksją na temat zabieganego życia i tego, jak ważne jest, by być po prostu szczęśliwym. Bo zadowolenie z siebie i tego, co mamy, wcale nie jest egoizmem, lecz oddziałuje także na innych. Dlatego na warsztat wzięliśmy temat kompleksów – nie tylko u dzieci, ale i u nas – dorosłych. Jak się ich pozbyć, by cieszyć się pewnością siebie? Zapytaliśmy psycholog i dajemy wiele cennych wskazówek. Z ekspertem roztrząsamy również temat, czy zawód ma płeć, czy niektóre zajęcia są dedykowane tylko mężczyznom, a w innych mogą specjalizować się jedynie kobiety. Wnioski są zaskakujące.

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest zmiana diety. Dlatego zrobiliśmy przegląd nowinek w dziedzinie odżywiania i przedstawiamy dietetyczne trendy na 2020 rok. Przygotowaliśmy przepisy na wykwintne rosoły, nie tylko na mięsie. Odrywamy tajniki parzenia ziół, zaś z dietetyk rozmawiamy o tym, jaki tłuszcz w codziennym menu służy zdrowiu (bo służy!), a kiedy jednak szkodzi.

Nie stronimy od tematów trudnych. W rubryce Kontrowersje prezentujemy opinie ekspertów na temat medycznej marihuany. Na czym polega jej lecznicza moc i jak bardzo różni się ona od marihuany „palonej rekreacyjnie”. Raport poświeciliśmy zaś ważnemu tematowi bólu. Szacuje się, że nawet co piąty Polak cierpi z powodu przewlekłego bólu. Odpowiadamy na pytania: jak przynieść ulgę w cierpieniu, jak właściwie przyjmować leki i jakie są inne metody uśmierzania bólu? Nie zapominamy o temacie aktualnym – sezonowych infekcjach, które często przedłużają się w nieskończoność, bo z jednego przeziębienia przechodzą w kolejne. Lekarz radzi, jak wyrwać się ze spirali chorowania. To możliwe. Podobnie jak zapobieganie zmarszczkom, by jak najdłużej zachować młody wygląd. Pochyliliśmy się nad tematem gładkiej skóry i dajemy podpowiedzi, jak to osiągnąć. Zachęcamy też do skorzystania z arabskich rytuałów pielęgnacyjnych. Nie tylko służą urodzie, ale i znakomicie relaksują.

W zimowe wieczory warto jak najwięcej się ruszać. A gdy brakuje motywacji, do ćwiczeń trzeba zaprosić partnera. Specjalnie dla par przygotowaliśmy plan treningowy. Odpowiednia dawka ruchu dostarczy energii, niczym kawa. Tłumaczymy ten prosty (i przyjemny) mechanizm działania aktywności fizycznej w tekście pt. „Poranne doładowanie”.

Zamówienia powierzchni reklamowej:reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

10. jubileuszowa edycja DOZ Maratonu Łódź 17-19 kwietnia 2020 r.

Przed nami kolejna, 10 już edycja DOZ Maraton Łódź, którego DOZ...

DOZ

Koncert Charytatywny DOZ Fundacji i jej Przyjaciół

22 października 2019 r. w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w...

DOZ

Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, mamy świadomość, że reklamówki czy ogólnie tworzywa...

DOZ

DOZ S.A. trzeci raz z rzędu z tytyłem Great Place to Work - Najlepsze Miejsce Pracy

Tytuł Great Place to Work 2019 to dla nas ogromne wyróżnienie,...

DOZ

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ

DOZ MARATON ŁÓDŹ już 5-7 kwietnia 2019 r.

DOZ Maraton Łódź 2019 przyniesie kilka ważnych zmian w formule biegów....

DOZ