Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - październik 2021

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, październikowe wydanie „Magazynu dbam o zdrowie” jest już dostępne. A oto 10 powodów, dla których warto po nie sięgnąć:

1. Temat numeru – „Jesienny niezbędnik”, część 2. W październiku zdecydowanie zwiększa się ilość różnego rodzaju infekcji dróg oddechowych. Przeziębienie, grypa, Covid-19… Piszemy, jak je odróżnić i radzimy, co robić, kiedy już nas dopadną. 

2. Jelita nazywane są „drugim mózgiem”. Ostatnie badania wskazują, że rola ich nie ogranicza się wyłącznie do udziału w trawieniu i  wchłanianiu pokarmów. Mają wpływ na cały nasz organizm, na odporność, a nawet stan psychiczny. Podpowiadamy, jak o nie właściwe zadbać i wzmocnić mikrobiotę.

3. Ciśnienie pod kontrolą. To bardzo ważne, bo zbyt wysokie zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Okazuje się, że leczenie farmakologiczne można uzupełnić, a czasami nawet je zastąpić, stosując naturalne sposoby. Przedstawiamy te najbardziej skuteczne.

4. Koronawirus atakuje nie tylko płuca. U chorych na COVID-19 często obserwuje się zmiany w sercu, nerkach, zaburzenia układu nerwowego. Teraz okazuje się, że może powodować także nagłą i trwałą utratę słuchu.

5. Zamieszanie wokół glutenu. W ostatnich latach unikanie go w diecie stało się modą, ale czy naprawdę jest on szkodliwy dla wszystkich? Ekspert wyjaśnia, jakie choroby powoduje i kiedy bezwzględnie należy go wykluczyć z diety, a kiedy nie. Mówi o tym, w jakich produktach gluten występuje i czym można go zastąpić.

6. Cukier na krawędzi. Stan przedcukrzycowy to ostrzeżenie wysyłane przez organizm, że sytuacja zaczyna być groźna. Na szczęście można temu zapobiec i nie dopuścić do cukrzycy typu 2, zmieniając styl życia, a przede wszystkim modyfikując swoją dietę. Podpowiadamy, jak to zrobić i proponujemy przykładowy jadłospis.

7. Po co nam sen? Dlaczego jest tak ważny dla organizmu, ile go potrzebujemy, co się dzieje, kiedy nie dosypiamy i w jaki sposób możemy temu zaradzić.

8. Płaski brzuch w miesiąc. Osiągniemy to dzięki ćwiczeniom plank, czyli tzw. desce. Przedstawiamy plan treningowy i pokazujemy, jak właściwie należy to robić. 

9. Zadbane włosy bez fryzjera? To możliwe! Zdradzamy domowe triki, które można zastosować, aby przywrócić włosom blask i zdrowy wygląd.

10. Fantazje seksualne mogą rozpalać zmysły, dodawać pikanterii życiu intymnemu lub frustrować czy zawstydzać. Ekspert wyjaśnia, dlaczego je mamy, skąd się biorą i czy rozmawiać o nich ze swoim partnerem.

Poza tym w numerze m.in.: nowe terapie, pytania do farmaceuty, dlaczego warto jeść granaty, sposoby na oszczędzanie wody, rozmowa z psychologiem o tym, że nie musimy być doskonali i zadręczać się każdym potknięciem, wywiad z Mają Popielarską.

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, majowe wydanie „DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Wiosna w pełni, a przed nami Wielkanoc! Nic więc dziwnego, że...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2022

Na okładce marcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrę...

DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ

Adresy naszych Aptek realizujących szczepienia przeciwko grypie

Łódź, ul. Zielona 28, Kraków, ul. Pawia 5, lok. 20, Kraków,...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Na okładce styczniowo-lutowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ