Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - październik 2021

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - październik 2021

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, październikowe wydanie „Magazynu dbam o zdrowie” jest już dostępne. A oto 10 powodów, dla których warto po nie sięgnąć:

1. Temat numeru – „Jesienny niezbędnik”, część 2. W październiku zdecydowanie zwiększa się ilość różnego rodzaju infekcji dróg oddechowych. Przeziębienie, grypa, Covid-19… Piszemy, jak je odróżnić i radzimy, co robić, kiedy już nas dopadną. 

2. Jelita nazywane są „drugim mózgiem”. Ostatnie badania wskazują, że rola ich nie ogranicza się wyłącznie do udziału w trawieniu i  wchłanianiu pokarmów. Mają wpływ na cały nasz organizm, na odporność, a nawet stan psychiczny. Podpowiadamy, jak o nie właściwe zadbać i wzmocnić mikrobiotę.

3. Ciśnienie pod kontrolą. To bardzo ważne, bo zbyt wysokie zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Okazuje się, że leczenie farmakologiczne można uzupełnić, a czasami nawet je zastąpić, stosując naturalne sposoby. Przedstawiamy te najbardziej skuteczne.

4. Koronawirus atakuje nie tylko płuca. U chorych na COVID-19 często obserwuje się zmiany w sercu, nerkach, zaburzenia układu nerwowego. Teraz okazuje się, że może powodować także nagłą i trwałą utratę słuchu.

5. Zamieszanie wokół glutenu. W ostatnich latach unikanie go w diecie stało się modą, ale czy naprawdę jest on szkodliwy dla wszystkich? Ekspert wyjaśnia, jakie choroby powoduje i kiedy bezwzględnie należy go wykluczyć z diety, a kiedy nie. Mówi o tym, w jakich produktach gluten występuje i czym można go zastąpić.

6. Cukier na krawędzi. Stan przedcukrzycowy to ostrzeżenie wysyłane przez organizm, że sytuacja zaczyna być groźna. Na szczęście można temu zapobiec i nie dopuścić do cukrzycy typu 2, zmieniając styl życia, a przede wszystkim modyfikując swoją dietę. Podpowiadamy, jak to zrobić i proponujemy przykładowy jadłospis.

7. Po co nam sen? Dlaczego jest tak ważny dla organizmu, ile go potrzebujemy, co się dzieje, kiedy nie dosypiamy i w jaki sposób możemy temu zaradzić.

8. Płaski brzuch w miesiąc. Osiągniemy to dzięki ćwiczeniom plank, czyli tzw. desce. Przedstawiamy plan treningowy i pokazujemy, jak właściwie należy to robić. 

9. Zadbane włosy bez fryzjera? To możliwe! Zdradzamy domowe triki, które można zastosować, aby przywrócić włosom blask i zdrowy wygląd.

10. Fantazje seksualne mogą rozpalać zmysły, dodawać pikanterii życiu intymnemu lub frustrować czy zawstydzać. Ekspert wyjaśnia, dlaczego je mamy, skąd się biorą i czy rozmawiać o nich ze swoim partnerem.

Poza tym w numerze m.in.: nowe terapie, pytania do farmaceuty, dlaczego warto jeść granaty, sposoby na oszczędzanie wody, rozmowa z psychologiem o tym, że nie musimy być doskonali i zadręczać się każdym potknięciem, wywiad z Mają Popielarską.

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ