Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym marcowym DOZ Magazynie dbam o zdrowie nie mogło zabraknąć związanych z nią tematów.

Na przedwiośniu często jesteśmy zmęczeni odchodzącą zimą, co wiąże się z naturalną reakcją organizmu na zmianę pogody. Stąd nasze rady, jak zmniejszyć objawy przesilenia wiosennego. Pomogą m.in. naturalne sposoby, suplementacja, ale również krioterapia, która nie tylko wykorzystywana jest w leczeniu m.in. bólu i stanów zapalnych, ale też daje świetne efekty przy wyczerpaniu i braku energii. Proponujemy również masaż, który relaksuje, usuwa zmęczenie, a przy tym poprawia stan skóry, włosów i paznokci.

Podobne objawy jak przesilenie wiosenne może powodować anemia, dlatego przedstawiamy fakty i rozwiewamy mity związane z tą chorobą, oraz piszemy, jak przyjmować preparaty z żelazem. Więcej słońca za oknem to sygnał dla mózgu, że trzeba ograniczyć wydzielanie melatoniny i zwiększyć wydzielanie serotoniny, aby „obudzić nas” i skłonić do działania. Wyjaśniamy nie tylko to, jak hormony wyznaczają rytm dobowy, ale także w jaki sposób na co dzień rządzą naszym życiem.
Marzec, obok kwietnia, to jeden z najbardziej męczących miesięcy dla alergików. Przypominamy, które pyłki wtedy uczulają najbardziej i radzimy, jak przetrwać ten trudny czas. W tym okresie ważna jest także odpowiednia wzmacniająca dieta. Warto w niej uwzględnić m.in. buraki, które sprawdzą się i przy przesileniu wiosennym, i anemii. Opisujemy również 6 wyjątkowo wartościowych dla zdrowia olei, które polecają dietetycy.

Wiosną zwykle rozpoczynamy pierwsze prace w ogrodzie i na działce. Warto podczas nich pomyśleć także o owadach zapylających kwiaty, które – jak ekolodzy alarmują – od pewnego czasu wymierają, a bez nich nie ma życia na Ziemi. Dlatego my również o tym przypominamy i podpowiadamy, jak stworzyć przyjazny dla owadów ogród.

Koniecznie przeczytajcie też nasz temat numeru. Dowiecie się, jak żyć z cukrzycą i w jaki sposób ograniczać jej skutki dla organizmu. Piszemy także o nowych lekach i sposobach monitorowania glikemii oraz zmianach w zasadach refundacji dla diabetyków.

Poza tym w numerze m.in.: nowe terapie, pytania do farmaceuty, kolagen, czyli białko młodości, skuteczne sposoby na lepszą pamięć, dieta przy problemach z nerkami, a także rozmowa z psychologiem, jak mądrze wspierać osoby w kryzysie, i wywiad z Barbarą Barszczewską, która docenia życie takie, jakie jest.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2022

W listopadowym numerze „DOZ Magazynu dbam o zdrowie” jesienne klimaty i...

DOZ