Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2021

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2021

„We wszystkim staram się znaleźć jasną stronę” - mówi gwiazda okładkowa marcowego wydania „Dbam o zdrowie” - Katarzyna Dąbrowska, nawiązując do trwającej pandemii, która diametralnie zmieniła życie większości z nas. Aktorka wyznała, że tęskni za normalnością, graniem przed widownią, podróżą poślubną... Ale widzi też pozytywny wpływ pandemii – dostrzeżenie (i pielęgnowanie!) nieocenionego znaczenia relacji z innymi ludźmi. Wokół tego wątku skupiła się nasza rozmowa z psychologiem, trenerką biznesu w rubryce Postaw na siebie. Razem z ekspertem zastanawiamy się, czego nauczyła nas praca zdalna, jak się żyje i pracuje online.

Codzienny stres często kumuluje się w ciele, stąd bóle karku, pleców, szyi. Jak rozluźnić mięśnie i pozbyć się napięć? Trenując! Przygotowaliśmy propozycje ćwiczeń, które dodatkowo poprawią nastrój, świetnie wpłyną na psychikę.


Dbałość o psychikę jest teraz kluczowa, dlatego warto znać oblicze depresji poporodowej, by móc – w razie konieczności – właściwie zareagować, widząc cierpiącą świeżo upieczoną mamę. W rubryce Stan umysłu poruszyliśmy też temat dziecięcych lęków, zaś w nowym cyklu We dwoje – jakie fantazje erotyczne mają kobiety, a jakie mężczyźni. Seksuolog zdradza tajemnice alkowy.

Wiosna tuż-tuż, więc czujemy przypływ dobrej energii. Co jednak w sytuacji, gdy nie opuszcza nas ciągłe zmęczenie? To dość typowe na przedwiośniu, ale nie można tego objawu bagatelizować. Ospałość i apatia może być bowiem symptomem wielu chorób. Niekiedy jest „pozostałością” po infekcji, która osłabiła organizm, dlatego w naszym nowym cyklu Domowe kuracje dajemy przepisy na naturalne środki wzmacniające i podkręcające odporność. Dietetyk zaś przygotowała jadłospis na tydzień, który ekspresowo dodaje energii. Warto wypróbować nasze przepisy na naleśniki bez glutenu, jajek lub mleka – dla każdego coś się znajdzie (dzięki zdrowym zamiennikom), bo wielu z nas ma obecnie nietolerancje pokarmowe.

Szacuje się, że zespół jelita drażliwego dotyka dwa razy częściej kobiety niż mężczyzn, dlatego ten temat wzięliśmy na warsztat w drugiej części naszego nowego cyklu Vademecum zdrowia kobiety. Choroba potrafi bardzo utrudnić życie, dlatego warto wiedzieć, jak ją właściwie leczyć. Kluczowa jest tu dieta, która odgrywa ważną rolę także w profilaktyce schorzeń serca, o czym piszemy w materiale „Graj w czerwone”. Jak wybierać dobre produkty - to z kolei zagadnienie poruszane w rozmowie z ekspertem o czytaniu etykiet („Sekrety dobrego składu”).

W najnowszym numerze „Dbam o zdrowie” serwujemy naszym Czytelniczkom także przegląd sportowych i dietetycznych trendów, jak również nowinki w zakresie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej (w materiale „Licencja na młodość”).

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ