Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2021

„We wszystkim staram się znaleźć jasną stronę” - mówi gwiazda okładkowa marcowego wydania „Dbam o zdrowie” - Katarzyna Dąbrowska, nawiązując do trwającej pandemii, która diametralnie zmieniła życie większości z nas. Aktorka wyznała, że tęskni za normalnością, graniem przed widownią, podróżą poślubną... Ale widzi też pozytywny wpływ pandemii – dostrzeżenie (i pielęgnowanie!) nieocenionego znaczenia relacji z innymi ludźmi. Wokół tego wątku skupiła się nasza rozmowa z psychologiem, trenerką biznesu w rubryce Postaw na siebie. Razem z ekspertem zastanawiamy się, czego nauczyła nas praca zdalna, jak się żyje i pracuje online.

Codzienny stres często kumuluje się w ciele, stąd bóle karku, pleców, szyi. Jak rozluźnić mięśnie i pozbyć się napięć? Trenując! Przygotowaliśmy propozycje ćwiczeń, które dodatkowo poprawią nastrój, świetnie wpłyną na psychikę.


Dbałość o psychikę jest teraz kluczowa, dlatego warto znać oblicze depresji poporodowej, by móc – w razie konieczności – właściwie zareagować, widząc cierpiącą świeżo upieczoną mamę. W rubryce Stan umysłu poruszyliśmy też temat dziecięcych lęków, zaś w nowym cyklu We dwoje – jakie fantazje erotyczne mają kobiety, a jakie mężczyźni. Seksuolog zdradza tajemnice alkowy.

Wiosna tuż-tuż, więc czujemy przypływ dobrej energii. Co jednak w sytuacji, gdy nie opuszcza nas ciągłe zmęczenie? To dość typowe na przedwiośniu, ale nie można tego objawu bagatelizować. Ospałość i apatia może być bowiem symptomem wielu chorób. Niekiedy jest „pozostałością” po infekcji, która osłabiła organizm, dlatego w naszym nowym cyklu Domowe kuracje dajemy przepisy na naturalne środki wzmacniające i podkręcające odporność. Dietetyk zaś przygotowała jadłospis na tydzień, który ekspresowo dodaje energii. Warto wypróbować nasze przepisy na naleśniki bez glutenu, jajek lub mleka – dla każdego coś się znajdzie (dzięki zdrowym zamiennikom), bo wielu z nas ma obecnie nietolerancje pokarmowe.

Szacuje się, że zespół jelita drażliwego dotyka dwa razy częściej kobiety niż mężczyzn, dlatego ten temat wzięliśmy na warsztat w drugiej części naszego nowego cyklu Vademecum zdrowia kobiety. Choroba potrafi bardzo utrudnić życie, dlatego warto wiedzieć, jak ją właściwie leczyć. Kluczowa jest tu dieta, która odgrywa ważną rolę także w profilaktyce schorzeń serca, o czym piszemy w materiale „Graj w czerwone”. Jak wybierać dobre produkty - to z kolei zagadnienie poruszane w rozmowie z ekspertem o czytaniu etykiet („Sekrety dobrego składu”).

W najnowszym numerze „Dbam o zdrowie” serwujemy naszym Czytelniczkom także przegląd sportowych i dietetycznych trendów, jak również nowinki w zakresie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej (w materiale „Licencja na młodość”).

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, majowe wydanie „DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Wiosna w pełni, a przed nami Wielkanoc! Nic więc dziwnego, że...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2022

Na okładce marcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrę...

DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ

Adresy naszych Aptek realizujących szczepienia przeciwko grypie

Łódź, ul. Zielona 28, Kraków, ul. Pawia 5, lok. 20, Kraków,...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Na okładce styczniowo-lutowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ