Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2021

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2021

W listopadowym numerze magazynu „Dbam o zdrowie” radzimy, jak nie dać się sezonowym dolegliwościom – przeziębieniom, osłabieniu, spadkom nastroju i o tym, jak wykorzystać jesień dla poprawy zdrowia i urody.

W kolejnym odcinku Jesiennego niezbędnika polecamy bezpieczne kuracje, które pomogą szybciej uporać się z infekcją. Przypominamy, jak wykonać inhalacje i nebulizacje, oczyścić zatoki, kiedy „zbijać” gorączkę, jak prawidłowo stosować leki i jakie witaminy suplementować.

Warto też zadbać teraz o nasze drogi oddechowe, bo w sezonie smogowym są szczególnie narażone na atak szkodliwych substancji w powietrzu.  Dowiedzmy się, jak je chronić.

Radzimy też, by ograniczyć cukier, choć o tej porze roku mamy wielką ochotę na słodkości. Lepiej sprawdzić, czy nie jesteśmy w gronie osób zagrożonych cukrzycą. Jeżeli rozpoznamy u siebie niepokojące objawy, nie zwlekajmy z wykonaniem badań i zmianą diety.

A skoro o diecie mowa, zadbajmy również o wątrobę, która od czasu do czasu zaczyna szwankować. Gdy tak się dzieje, zastosujmy odpowiedni sposób odżywiania, który pomoże w regeneracji tego ciężko pracującego organu.   

Dowiedzmy się też, jakie tłuszcze są korzystne dla naszego zdrowia, a jakich powinniśmy się za wszelką cenę wystrzegać.

I wypróbujmy przepisy na dania z kaszą jaglaną: rozgrzewa, wspomaga drogi oddechowe w leczeniu infekcji, a także obniża poziom insuliny!

Nawet, jeżeli nie odczuwamy żadnych dolegliwości, pomyślmy o kolonoskopii – badaniu, które często odkładamy na później. Nie należy do przyjemnych, ale to najlepsza metoda oceny stanu jelita grubego i wykrycia zmian – nawet tych niebezpiecznych.

Jeżeli natomiast dokucza nam menopauza, sięgnijmy po naturalne preparaty – zioła i suplementy diety, które pomogą złagodzić męczące dolegliwości – zaburzenia snu, zlewne poty, uderzenia gorąca. Gdy dodamy jeszcze regularną aktywność fizyczną, nasze samopoczucie znacznie się poprawi.

Proponujemy ćwiczenia z gumowymi taśmami. To prosty trening, który bez problemu możemy wykonywać w domu, skupiając się szczególnie na tych partiach ciała, których stan chcemy poprawić. Wzmocnimy formę, nie przytyjemy – same plusy!

Natomiast by zadbać o dobrą formę psychiczną, nauczmy się... zarządzać stresem. To możliwe! Wystarczy rozpoznać dobrze jego źródło i przestrzegać paru prostych zasad, by nie dewastował nam życia. Warto spróbować!

Jesień to dobry czas na zadbanie o urodę – pozbycie  się przebarwień  na skórze. Podpowiadamy jak to zrobić. Przedstawiamy kuracje domowe, specjalistyczne kosmetyki i profesjonalne zabiegi u kosmetyczki i dermatologa.

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ