Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2021

W listopadowym numerze magazynu „Dbam o zdrowie” radzimy, jak nie dać się sezonowym dolegliwościom – przeziębieniom, osłabieniu, spadkom nastroju i o tym, jak wykorzystać jesień dla poprawy zdrowia i urody.

W kolejnym odcinku Jesiennego niezbędnika polecamy bezpieczne kuracje, które pomogą szybciej uporać się z infekcją. Przypominamy, jak wykonać inhalacje i nebulizacje, oczyścić zatoki, kiedy „zbijać” gorączkę, jak prawidłowo stosować leki i jakie witaminy suplementować.

Warto też zadbać teraz o nasze drogi oddechowe, bo w sezonie smogowym są szczególnie narażone na atak szkodliwych substancji w powietrzu.  Dowiedzmy się, jak je chronić.

Radzimy też, by ograniczyć cukier, choć o tej porze roku mamy wielką ochotę na słodkości. Lepiej sprawdzić, czy nie jesteśmy w gronie osób zagrożonych cukrzycą. Jeżeli rozpoznamy u siebie niepokojące objawy, nie zwlekajmy z wykonaniem badań i zmianą diety.

A skoro o diecie mowa, zadbajmy również o wątrobę, która od czasu do czasu zaczyna szwankować. Gdy tak się dzieje, zastosujmy odpowiedni sposób odżywiania, który pomoże w regeneracji tego ciężko pracującego organu.   

Dowiedzmy się też, jakie tłuszcze są korzystne dla naszego zdrowia, a jakich powinniśmy się za wszelką cenę wystrzegać.

I wypróbujmy przepisy na dania z kaszą jaglaną: rozgrzewa, wspomaga drogi oddechowe w leczeniu infekcji, a także obniża poziom insuliny!

Nawet, jeżeli nie odczuwamy żadnych dolegliwości, pomyślmy o kolonoskopii – badaniu, które często odkładamy na później. Nie należy do przyjemnych, ale to najlepsza metoda oceny stanu jelita grubego i wykrycia zmian – nawet tych niebezpiecznych.

Jeżeli natomiast dokucza nam menopauza, sięgnijmy po naturalne preparaty – zioła i suplementy diety, które pomogą złagodzić męczące dolegliwości – zaburzenia snu, zlewne poty, uderzenia gorąca. Gdy dodamy jeszcze regularną aktywność fizyczną, nasze samopoczucie znacznie się poprawi.

Proponujemy ćwiczenia z gumowymi taśmami. To prosty trening, który bez problemu możemy wykonywać w domu, skupiając się szczególnie na tych partiach ciała, których stan chcemy poprawić. Wzmocnimy formę, nie przytyjemy – same plusy!

Natomiast by zadbać o dobrą formę psychiczną, nauczmy się... zarządzać stresem. To możliwe! Wystarczy rozpoznać dobrze jego źródło i przestrzegać paru prostych zasad, by nie dewastował nam życia. Warto spróbować!

Jesień to dobry czas na zadbanie o urodę – pozbycie  się przebarwień  na skórze. Podpowiadamy jak to zrobić. Przedstawiamy kuracje domowe, specjalistyczne kosmetyki i profesjonalne zabiegi u kosmetyczki i dermatologa.

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, majowe wydanie „DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Wiosna w pełni, a przed nami Wielkanoc! Nic więc dziwnego, że...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2022

Na okładce marcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrę...

DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ

Adresy naszych Aptek realizujących szczepienia przeciwko grypie

Łódź, ul. Zielona 28, Kraków, ul. Pawia 5, lok. 20, Kraków,...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Na okładce styczniowo-lutowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ