Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec/sierpień 2021

Wakacyjne wydanie (lipiec/sierpień) magazynu „Dbam o zdrowie” otwieramy Vademecum zdrowia kobiety dotyczącym skóry – największego organu naszego ciała. Do tego jakże istotnego! Bo zapewniającego nam nie tylko ochronę, ale i piękno. Odpowiadamy na pytania, jak dbać o skórę, by nie chorowała, jak najdłużej zachowała jędrność, była gładka i promienna. I radzimy, co robić, by tego lata zyskała zdrowy odcień brązu. Natomiast w dziale Patent na urodę poruszamy kwestię pielęgnacji włosów w słoneczne dni – by zdrowo zalśniły w ciepłych promieniach.

Pozostając w wakacyjnym klimacie, przygotowaliśmy poradnik, jak przygotować się na wyjazd: co spakować do apteczki, jakie szczepienia wykonać i o czym należy pamiętać podróżując w czasie pandemii. Dietetyk opracowała jadłospis na upalne dni, przygotowaliśmy również przepisy na domowe lody bez cukru i mleka – pyszne i zdrowe!

Na topie są kajaki – aktywność na łonie natury, którą mogą podejmować całe rodziny. Dlatego piszemy o spływach kajakowych dla początkujących. Prezentujemy też przyjemny trening na zgrabne łydki oraz podpowiadamy, co robić, kiedy cierpimy na drętwienie kończyn.

Czym jest przedwczesna menopauza i czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jakie są domowe kuracje na zapalenie pęcherza? Co robić, by podczas urlopu nie dopadła nas klątwa Faraona? Piszemy o tym w dziele Stan zdrowia. W rubryce Męski problem rozmawiamy z urologiem o zaburzeniach erekcji, natomiast w rubryce We dwoje rozmawiamy z seksuologami o orgazmie – czy to warunek konieczny udanego seksu i co orgazmom (kobiecym) sprzyja.

Latem warto korzystać z sezonowych owoców. Zapytaliśmy dietetyk, ile jest prawdy w tym, że owoce mogą tuczyć, sprzyjać insulinooporności i czy faktycznie nie powinniśmy przesadzać z ich ilością w diecie. Nasz ekspert rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi owoców.

Z kolei z psychologiem rozmawiamy o tym, jak zachować rodzicielski balans, czyli gdzie jest granica (nad)opiekuńczości – co robić, by chronić dziecko niczym parasol, a nie ograniczać niczym kotwica.

O wolności, uważności, świadomości siebie mówi nasza gwiazda okładkowa – Aleksandra Adamska. W wywiadzie zdradziła, dlaczego kupuje w secondo handach i na pchlim targu, co motywuje ją do bycia wegetarianką i jak udaje się jej żyć blisko natury w środku miasta.

 

Miłej lektury!

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, majowe wydanie „DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Wiosna w pełni, a przed nami Wielkanoc! Nic więc dziwnego, że...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2022

Na okładce marcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrę...

DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ

Adresy naszych Aptek realizujących szczepienia przeciwko grypie

Łódź, ul. Zielona 28, Kraków, ul. Pawia 5, lok. 20, Kraków,...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Na okładce styczniowo-lutowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ