Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec/sierpień 2021

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec/sierpień 2021

Wakacyjne wydanie (lipiec/sierpień) magazynu „Dbam o zdrowie” otwieramy Vademecum zdrowia kobiety dotyczącym skóry – największego organu naszego ciała. Do tego jakże istotnego! Bo zapewniającego nam nie tylko ochronę, ale i piękno. Odpowiadamy na pytania, jak dbać o skórę, by nie chorowała, jak najdłużej zachowała jędrność, była gładka i promienna. I radzimy, co robić, by tego lata zyskała zdrowy odcień brązu. Natomiast w dziale Patent na urodę poruszamy kwestię pielęgnacji włosów w słoneczne dni – by zdrowo zalśniły w ciepłych promieniach.

Pozostając w wakacyjnym klimacie, przygotowaliśmy poradnik, jak przygotować się na wyjazd: co spakować do apteczki, jakie szczepienia wykonać i o czym należy pamiętać podróżując w czasie pandemii. Dietetyk opracowała jadłospis na upalne dni, przygotowaliśmy również przepisy na domowe lody bez cukru i mleka – pyszne i zdrowe!

Na topie są kajaki – aktywność na łonie natury, którą mogą podejmować całe rodziny. Dlatego piszemy o spływach kajakowych dla początkujących. Prezentujemy też przyjemny trening na zgrabne łydki oraz podpowiadamy, co robić, kiedy cierpimy na drętwienie kończyn.

Czym jest przedwczesna menopauza i czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jakie są domowe kuracje na zapalenie pęcherza? Co robić, by podczas urlopu nie dopadła nas klątwa Faraona? Piszemy o tym w dziele Stan zdrowia. W rubryce Męski problem rozmawiamy z urologiem o zaburzeniach erekcji, natomiast w rubryce We dwoje rozmawiamy z seksuologami o orgazmie – czy to warunek konieczny udanego seksu i co orgazmom (kobiecym) sprzyja.

Latem warto korzystać z sezonowych owoców. Zapytaliśmy dietetyk, ile jest prawdy w tym, że owoce mogą tuczyć, sprzyjać insulinooporności i czy faktycznie nie powinniśmy przesadzać z ich ilością w diecie. Nasz ekspert rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi owoców.

Z kolei z psychologiem rozmawiamy o tym, jak zachować rodzicielski balans, czyli gdzie jest granica (nad)opiekuńczości – co robić, by chronić dziecko niczym parasol, a nie ograniczać niczym kotwica.

O wolności, uważności, świadomości siebie mówi nasza gwiazda okładkowa – Aleksandra Adamska. W wywiadzie zdradziła, dlaczego kupuje w secondo handach i na pchlim targu, co motywuje ją do bycia wegetarianką i jak udaje się jej żyć blisko natury w środku miasta.

 

Miłej lektury!

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ