Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień/maj 2021

Wiosną z nową energią, słonecznym samopoczuciem, optymistycznym nastawieniem patrzymy na siebie i swoich bliskich. Tak, kwietniowo-majowy numer „Dbam o zdrowie” ma wiele optymistycznych akcentów, ale i refleksji na temat swojego życia i tego, co przed nami.

Zaczynamy kolejną odsłoną Vademecum zdrowia kobiety i bierzemy na warsztat temat zaburzeń miesiączkowania, które dotykają panie w każdym wieku i sporo mówią o ich zdrowiu. Jak się okazuje, hormony rządzą życiem także mężczyzn – zapytaliśmy o to eksperta i bliżej przyjrzeliśmy się kwestii andropauzy.

Relacje z bliskimi to sprawa nie do przecenienia. Porozmawialiśmy z psycholog o tym, jak pielęgnować bliskość, gdy jeden z partnerów bywa w domu jedynie w weekendy. Wzięliśmy też na warsztat sprawę libido. Dużo mówi się ostatnio o tym, że Polacy kochają się coraz rzadziej – czy winna jest pandemia, nasze zabieganie, stres? Czynników jest sporo – warto je znać i wiedzieć, jak pokonać trudności, by cieszyć się seksem, który jest elementem zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Niezwykle istotna w trosce o swój dobrostan jest kwestia zadowolenia z codzienności. Niekiedy warto zaryzykować i zmienić pracę na… własny biznes. Jak się do tego zabrać, zapytaliśmy eksperta i dajemy szereg wskazówek w naszym stałym dziale Postaw na siebie.

O tym, jak akceptacja siebie przychodzi wraz z wiekiem, mówi nasza gwiazda okładkowa – Julia Kamińska: „Z wiekiem czuję się w swoim ciele lepiej i pewniej. Jestem spokojniejsza, nie przejmuję się tak, jak kiedyś, opiniami innych. To bardzo uwalniające. Lubię siebie bez względu na to, jaką ktoś ma opinię na mój temat”. Zdecydowanie podpisujemy się pod tymi słowami: wiek mentalny nijak się ma do tego metrykalnego. Nawet upływ czasu odciskający się na naszej urodzie można „oszukać”, stosując przyjemne i proste triki, które prezentujemy w materiale „7 sposobów na to, by wyglądać młodziej”. W dziale ABC formy zaś prezentujemy ćwiczenia na jędrny dekolt i smukłą szyję – atuty naszej kobiecości.

 

W kwietniowo-majowym numerze „Dbam o zdrowie” świętujemy też Wielkanoc. Przygotowaliśmy wyjątkowe przepisy dla osób na dietach eliminacyjnych. Proponujemy pyszne tradycyjne dania bez glutenu, cukru, jajek… Warto spróbować! Czy przed świętami trzeba pościć, czy w ogóle jest coś takiego jak „zdrowy post” i jak organizm reaguje na oszczędną, wykluczającą dietę. Odpowiedzi na te (i wiele innych) pytań daje nasza rozmówczyni – dietetyk Ewa Bakota. Natomiast trener personalny Tomasz Pojawa instruuje, jak mądrze (zdrowo i bezpiecznie) ćwiczyć po odejściu od stołu suto zastawionego świątecznymi potrawami. A co na zgagę? W naszym cyklu Domowe kuracje każdy z nas znajdzie dobry sposób na pozbycie się problemu.

Życzmy spokojnych Świąt w rodzinnej atmosferze!

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień 2021

Na okładce wrześniowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Agatę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec/sierpień 2021

Na okładce lipcowo-sierpniowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrą...

DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2021

Na okładce czerwcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2021

Na okładce marcowego DOZ Magazynu dbam o zdrowie Katarzyna Dąbrowska, a...

DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ