Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też nasze najnowsze wydanie DOZ Magazynu, wiosenne i świąteczne. O tym, jak m.in. spędza Wielkanoc, mówi nasza gwiazda Elżbieta Starostecka, która obowiązkowo stawia na świątecznym stole wyhodowany przez siebie owies. A że tradycyjnie podczas wielkanocnego śniadania musi też pojawić się żur, zdradzamy, jak go przygotować, aby był smaczny i zdrowy. Polecamy także przepisy na świąteczne biesiadowanie w gronie rodziny.

Na wielkanocnym stole nie bez przyczyny stawiamy również rzeżuchę. Podobnie jak inne kiełki roślin to bomba witaminowa. Doradzamy, jakie najlepiej jeść, czym się różnią i jak samemu je wyhodować. Przypominamy także, że barwinek, wierzba i passiflora, które tradycyjnie wykorzystujemy do wielkanocnych dekoracji, mają wartość terapeutyczną i wytwarza się z nich leki dostępne w aptekach.

„Bez odpadów” - to kolejny ważny temat w naszym kwietniowym wydaniu. Badania potwierdzają bowiem, że zbyt wiele produktów, a zwłaszcza żywności, wyrzucamy podczas świąt. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób prowadzić gospodarstwo domowe, aby jak najmniej marnować w nim rzeczy.

Słoneczne dni i wolny, świąteczny czas zachęcają do wyjścia z domu. Warto spacerować, bo ruch to lek dla naszego ciała i duszy. Piszemy, czym grozi brak aktywności fizycznej i jak uniknąć dolegliwości, którym sprzyja siedzenie. Radzimy także, jak podkręcić metabolizm, żeby nasz organizm sprawnie zużywał dostarczaną z pożywieniem energię i spalał szybciej tłuszcz. A jeśli zimą zaokrąglił się nam brzuszek, co zrobić, aby ponownie stał się płaski i jędrny.

Aktywność fizyczna to również jeden ze sposobów na ograniczenie chorób, które mogliśmy odziedziczyć w genach. Podpowiadamy, jak odwrócić przeznaczenie i ograniczyć ryzyko ich wystąpienia. Uwaga jednak, słoneczne i cieplejsze dni zawsze cieszą, ale kwiecień to pora przesilenia, kiedy nasz organizm wraca do równowagi po zimie. Jest więc słabszy i podatny na różne choroby. Piszemy, na co uważać i jak go wzmocnić, np. przygotowując samemu zabiegi, w których warto wykorzystać preparaty o uzdrowiskowym rodowodzie.

Ponadto, jak w każdym wydaniu, wiele cennych rad, które pomogą lepiej zadbać o dobre zdrowie i samopoczucie, m.in.: nowe terapie, pytania do farmaceuty, jak w naturalny sposób obniżyć cholesterol, kiedy zgłosić się na SOR, a także rozmowa z psychologiem, jak być szczęśliwym, a nie tylko zadowolonym z życia.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2022

W listopadowym numerze „DOZ Magazynu dbam o zdrowie” jesienne klimaty i...

DOZ