Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Wiosna w pełni, a przed nami Wielkanoc! Nic więc dziwnego, że w kwietniowym numerze DOZ Magazynu dbam o zdrowie znalazło się wiele wątków związanych z kulinariami. Tematem miesiąca jest wątroba. Kondycja tego organu w dużym stopniu zależy od naszego sposobu odżywiania się. Podpowiadamy, co jej szkodzi, a co służy, kiedy warto zbadać jej stan, jaka dieta jest dla niej najmniej obciążająca, co jadać na co dzień, a co... od święta! Okazuje się, że nie musimy rezygnować z tradycyjnych wielkanocnych przysmaków – możemy przygotować je w wersji light. Będą równie pyszne, a znacznie zdrowsze!

W tym wydaniu rozpoczynamy też nowy cykl pt. Zdrowe zakupy. Znajdą się tu konkretne rady, które pomogą dokonywać właściwych wyborów przy kupowaniu żywności. Na początek: jak rozpoznać naprawdę dobrej jakości kiełbasy, szynki, pasztety. Znakomitej wędliny nie może przecież zabraknąć na świątecznym stole!

Piszemy też o hormonach, bo wiosna to czas, gdy ich wpływ na organizm może się nasilić. Wiele częstych dolegliwości (bóle głowy, osłabienie, zmęczenie bez powodu), spowodowanych jest właśnie wahaniami ilości poszczególnych hormonów. Tu także pomoże zmiana diety i stylu życia, m.in. regularny ruch.

A jeżeli o ruchu mowa, warto wypróbować jego bardzo prostą formę i zwykły spacer zamienić na energetyczny marsz. Active walking to sport dla każdego, zdaniem naukowców poprawiający ogólną kondycję znacznie skuteczniej niż popularne bieganie. Nie wymaga specjalnych przygotowań, wystarczy krótka rozgrzewka i rozciąganie na zakończenie. Pamiętajmy też o zabraniu ze sobą butelki wody!

Może mineralnej? Wiele z nich ma działanie lecznicze i jest elementem terapii poważnych schorzeń. Ale możemy też pić je profilaktycznie, by do choroby nie doszło. Pomagają w trawieniu, zapobiegają tworzeniu się kamieni żółciowych i nerkowych, wspomagają pracę serca, działają uspokajająco. I nie trzeba po nie jechać do uzdrowiska: znajdziemy je w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością, a nawet marketach.

Po intensywnym spacerze ulgę mięśniom przyniesie masaż. Okazuje się, że jego działanie rozluźniające ma też bardzo korzystny wpływ na kondycję skóry. Regularne masowanie twarzy i ciała z użyciem odpowiednio dobranych olejków działa odmładzająco. Warto spróbować!

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, majowe wydanie „DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2022

Na okładce marcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Aleksandrę...

DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ

Adresy naszych Aptek realizujących szczepienia przeciwko grypie

Łódź, ul. Zielona 28, Kraków, ul. Pawia 5, lok. 20, Kraków,...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń/luty 2022

Na okładce styczniowo-lutowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2021

Na okładce grudniowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Małgorzatę...

DOZ