Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2021

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2021

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, grudniowe wydanie „Magazynu dbam o zdrowie” jest już dostępne. A oto 12 powodów, dla których warto po nie sięgnąć:

1. W temacie numeru pokazujemy, jak chronić kręgosłup w trakcie przygotowań do świąt. Nim zasiądziemy do wigilijnej kolacji, czeka nas przecież mnóstwo pracy: zakupy, gotowanie, sprzątanie. Wiele zajęć, które obciążają układ kostny. Radzimy zatem, co robić, by unikać niepotrzebnych przeciążeń.

2. Świąteczna pierwsza pomoc. Jak to się mówi: wypadki chodzą po ludziach. Warto więc zorientować się, co robić, gdy nagle ktoś z nas ulegnie w święta wypadkowi albo nasilą się objawy jego choroby. Kiedy możemy sobie pomóc samemu domowymi sposobami, a kiedy trzeba jechać do lekarza. I gdzie takiej pomocy szukać.

3. Na endometriozę choruje co 10 Polka. Ale co o niej wiemy? Niewiele. Dlatego zebraliśmy wszystkie fakty i mity na temat tej choroby. Pokazujemy, jak jest poważna, jak trudno ją zdiagnozować, a czasami i leczyć.

4. Zimowe bóle stawów. Atakują nie tylko seniorów. Dlatego warto przeczytać, co sprawia, że właśnie wtedy się nasilają. Co można zrobić, by wzmacniać stawy i gdzie szukać substancji odżywczych, których potrzebują.

5. Lubimy nasze świąteczne potrawy, szczególnie te wigilijne. Ale czy kapusta, grzyby i buraki są zdrowe i służą nie tylko naszemu podniebieniu, ale i zdrowiu. Jak je przygotowywać, by nie obciążały żołądka. Były lekkie i zachowały wartości odżywcze.

6. Mamy też rady na niestrawność, jeśli nieco przedobrzymy z jedzeniem. Czasami wystarczy wspomóc się ziółkami albo spacerem, by nie dopuścić lub szybko uporać się z bólem brzucha czy przelewaniem w jelitach.

7. Magnez daje supermoce. I to nie przenośnia. Ten pierwiastek jest nam dziś niezwykle potrzebny, bo wzmacnia wiele układów, w tym nerwowy, który ma szczególnie ciężko w dzisiejszych czasach. U nas znajdziecie odpowiedź, gdzie jest najwięcej magnezu i ile wynosi dzienne zapotrzebowanie dla każdego, od niemowlęctwa po późną starość.

8. Slow life. Każdy o nim słyszał, ale nie każdy potrafi złapać dystans i zwolnić tempo życia. Podpowiadamy zatem, co robić, by krok po kroku już od tych świąt nauczyć się żyć tu i teraz. Chronić zdrowie i czerpać radość z każdej chwili. Doświadczony coach podpowie nam też, jak zacząć odpuszczać sobie pewne niedociągnięcia, by więcej czasu spędzać z bliskimi – bo czas spędzony razem to najlepszy prezent, jaki możemy sobie podarować.

9. Zimna woda zdrowia doda. Tak twierdzą morsy, dla których kąpiele w lodowatej wodzie to przyjemność. Sprawdziliśmy więc, czy faktycznie każdy może morsować i jak się do takich kąpieli przygotować, by odnieść same korzyści.

10. A jeśli nagotowałyśmy za dużo przysmaków, nie wyrzucajmy ich do kosza. Radzimy, jak zagospodarować resztki jedzenia. Komu i jak można te drogocenne nadwyżki podarować, by nikt w święta nie głodował.

11. Domowe SPA w pieszczocie pian. To luksus, na który możemy sobie pozwolić wszystkie. Dlatego znajdziecie w naszym numerze przepisy na znakomite kąpiele: relaksujące, dodające energii, kojące podrażnienia.

12. Płać, ale nie płacz. Na koniec więc kilka rad, jak bezpiecznie kupować w sieci. Zabezpieczyć swoje konto przed złodziejami.

 

Poza tym w numerze m.in.: nowe terapie w tym z jadu pająka, pytania do farmaceuty o domowe testy dostępne w aptekach i różnice między lekami oryginalnymi a ich zamiennikami, dlaczego warto jeść migdały, 5 rad na szczęśliwy seks i miłość i  bardzo ciekawy wywiad z Małgorzatą Rozenek-Majdan o tym, jak wyglądają jej święta i dlaczego w tym roku do Wigilii siądzie z rodziną już 14 grudnia.

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@dbamozdrowie.pl

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ