Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2019

Grudzień to miesiąc magiczny. Nie tylko z powodu ulubionych świąt Polaków, ale i pięknej aury, gdy prószy śnieg. W najnowszym numerze  DOZ Magazynu dbam o zdrowie nr 12 zachęcamy do korzystania z tej wyjątkowej atmosfery. Radzimy, co robić, by Boże Narodzenie upłynęło bez rodzinnych konfliktów czy zmęczenia spowodowanego przygotowaniami. Dajemy gotowe recepty na święta nie tylko tradycyjne, choć – jak zdradza w rozmowie z nami nasza okładkowa gwiazda – Joanna Jabłczyńska – właśnie takie, rodzinne są najpiękniejsze i najcenniejsze. W grudniu (i nie tylko) zachęcamy również do aktywności sportowej na mrozie i podpowiadamy, jak pielęgnować skórę zimą.

Czy można ustrzec się sezonowych infekcji? Rozmawiamy o tym z immunologiem. Prezentujemy też jadłospis na cały tydzień dla zakatarzonych, by mogli jak najszybciej pozbyć się dokuczliwej dolegliwości. Sprawdzamy, jaki rodzaj leku – kapsułka, tabletka, mus czy syrop – kiedy i dla kogo jest najlepszy oraz podpowiadamy, jak odpowiednio z tego korzystać.

W chłodniejsze dni bywamy bardziej senni… na warsztat wzięliśmy więc temat snu. Dlaczego nocny odpoczynek jest tak ważny i jak dbać o jego jakość? Czym jest bezsenność, na którą cierpi co trzeci dorosły, i jak ją pokonać? Odpowiedzi na wiele nurtujących pytań znajdziesz w naszym wademekum. A jeśli nocą doskwiera ci zespół niespokojnych nóg, przeczytaj rady, jakich udziela nasz ekspert.

Ostatnie dane statystyczne nie napawają optymizmem – nawet co trzeci Polak ma nadwagę lub jest otyły. Dlatego zmierzyliśmy się z problemem otyłości brzusznej u mężczyzn – to nie tylko problem estetyczny, lecz przede wszystkim zdrowotny. Z dietetyczką rozmawiamy o prawidłowym odżywianiu w chorobach tarczycy. Zdradzamy również tajniki łączenia produktów w codziennym menu, by czerpać z nich jak najwięcej cennych składników odżywczych.

W stałej rubryce kontrowersje rozstrzygamy, czy czerwone mięso jest zawsze złe. Nasz ekspert zwraca uwagę na fakt, że mięso bywa ważnym elementem diety u osób z anemią. Problem odżywiania w niedokrwistości rozwinęliśmy w dziale Wiem co jem – przedstawiliśmy tam złote zasady diety anemika.

Warte uwagi są rozmowy: z profilerem behawioralnym na temat tego, że mowa ciała nigdy nie kłamie (wyjątkiem psychopaci i niektórzy politycy) oraz z psychologiem na temat wypalenia zawodowego.

Każdemu zaś polecamy quiz: Ile w tobie egoizmu? Oraz przepisy na pyszne, chrupiące pieczywo.

Zamówienia powierzchni reklamowej:reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, mamy świadomość, że reklamówki czy ogólnie tworzywa...

DOZ

DOZ S.A. trzeci raz z rzędu z tytyłem Great Place to Work - Najlepsze Miejsce Pracy

Tytuł Great Place to Work 2019 to dla nas ogromne wyróżnienie,...

DOZ

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ

DOZ MARATON ŁÓDŹ już 5-7 kwietnia 2019 r.

DOZ Maraton Łódź 2019 przyniesie kilka ważnych zmian w formule biegów....

DOZ

DOZ S.A. na targach pracy i praktyk Absolvent Talent Days

DOZ S.A. wzięło udział w tegorocznych „Absolvent Talent Days", najbardziej prestiżowych...

DOZ

Trzecia Konferencja dla Seniorów to kolejny sukces.

Liczna grupa seniorów wzięła udział w bezpłatnej konferencji „Zdrowe Odchudzanie”, zorganizowanej...

DOZ