Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2022

W czerwcowym numerze DOZ Magazynu dbam o zdrowie na pierwszym miejscu artykuły związane z wakacyjnym wypoczynkiem. Tematem miesiąca jest przygotowanie się do lata, tak, by wykorzystać jak najlepiej uroki tej wspaniałej pory roku.

Dieta, która pomoże nam uzupełniać składniki tracone z potem, rezygnacja z wysokokalorycznych rozgrzewających dań na rzecz tych pełnych witamin i minerałów, picie odpowiedniej ilości płynów, a także zabezpieczenie skóry i oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV to priorytety!

Podpowiadamy też, na co warto zaszczepić się przed wyjazdem na urlop. 

Wyruszając na wakacje trzeba zabrać ze sobą dobrze zaopatrzoną apteczkę. Ale wcale nie musi to być wielka torba pełna leków! Radzimy, co naprawdę powinno się w niej znaleźć.

Jeśli wakacje, to oczywiście odpoczynek nad wodą i plażowanie, czyli świetna prezencja w kostiumie kąpielowym. By poprawić stan dolnych partii ciała, które najczęściej dostarczają nam problemów, polecamy kilka prostych ćwiczeń do wykonywania w domu: są bardzo skuteczne! A jeśli dołączymy do nich polecane zabiegi pielęgnacyjne - efekt gwarantowany!

W numerze, jak zawsze, wiele wskazówek dotyczących zdrowia. Statystyki potwierdzają, że zażywamy bardzo dużo leków przeciwbólowych bez recepty. Warto wiedzieć, jak robić to bezpiecznie - czego nie łączyć, jak wybrać właściwą dawkę, czym zastąpić tabletki?

Poznajmy kilka nawyków, za które podziękują nam nasze nerki. Wprowadzając je w życie poprawimy pracę tego narządu i unikniemy problemów w przyszłości.

Wracając do diety -  chętnym do ograniczenia mięsa w jadłospisie (a jest ich coraz więcej!) radzimy, jak zrobić to bezpiecznie dla zdrowia. A osobom, które mają problemy z ciśnieniem tłumaczymy, jak obniżyć je przy pomocy codziennego menu.  Wszystkim natomiast radzimy pić pełne mocy fermentowane napoje mleczne: jogurt, kefir, maślankę. Można je przygotować samodzielnie w domu!

Odpoczywając na łonie przyrody, warto też samodzielnie zebrać sezonowe zioła: w czerwcu to m.in. czarny bez, koniczyna, rumianek, dziurawiec. Przyrządźmy z nich zdrowotne napary i eliksiry, albo ususzmy na zimę.  A spacerując wśród drzew, przytulajmy się do ich pni – ma to działanie korzystne dla zdrowia. I pomyślmy z wdzięcznością, jak wiele zawdzięczamy tym wspaniałym roślinom.

Jeśli natomiast nie mamy pomysłu na letni wypoczynek – wpadnijmy do Nałęczowa! Wspaniały mikroklimat, okolica idealna na piesze wycieczki, duży wybór zabiegów spa to gwarancja, że pobyt będzie udany!

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - listopad 2022

W listopadowym numerze „DOZ Magazynu dbam o zdrowie” jesienne klimaty i...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - październik 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, majowe wydanie „DOZ Magazynu dbam o...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - wrzesień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, wrześniowe wydanie DOZ Magazynu dbam o zdrowie...

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - lipiec & sierpień 2022

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, lipcowo-sierpniowe wydanie DOZ Magazynu dbam o...

DOZ