Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2021

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2021

Na okładce czerwcowego numeru DOZ Magazynu dbam o zdrowie gościmy Dorotę Gardias. W rozmowie z nami zdradziła, jak czuje się pół roku po przechorowaniu COVID-19, jak dba o odpoczynek od codziennego stresu związanego z pandemią, co planuje na najbliższe wakacje. Zachęca, by „wrzucić na luz i żyć zgodnie ze swoim temperamentem, własną naturą”. Zwraca też uwagę na to, jak ważny jest samorozwój. Rozmawiamy również o tym z ekspertem w kontekście „bycia asertywną” - to dobra umiejętność we współczesnym, zabieganym świecie. Podobnie jak i umiejętność negocjacji. Przygotowaliśmy więc quiz „Jakim jesteś negocjatorem”, po rozwiązaniu którego można zorientować się, w czym jesteśmy naprawdę mocne.

Pozostając w temacie pandemii, porozmawialiśmy z psycholog o tym, jak czas izolacji wpływa na nas i nasze dzieci. Ekspertka daje wskazówki, co robić, by utrzymywać kontakty społeczne, tak istotne zwłaszcza w przypadku najmłodszych.

Nie zapominamy o zdrowiu! Tym razem w Vademecum zdrowia kobiety wzięliśmy na warsztat choroby żylne: żylaki, hemoroidy, pękające naczynka – przyglądamy się tym problemom i dajemy wskazówki, jak im zapobiegać i jak je leczyć. Szacuje się, że coraz więcej osób choruje na celiakię. Zapytaliśmy więc specjalistę, skąd ta fala zachorowań i czy można ją jakoś zatrzymać.

Z kolei w rozmowie z dietetyk poruszyliśmy temat odżywania, które wpływa na świetną kondycję skóry, w myśl zasady „jesteś tym, co jesz”, czyli „wyglądasz tak, jak jesz”. Czytelniczkom mającym problemy z cholesterolem dajemy rady, jak ustabilizować jego poziom, zaś cierpiącym na refluks – prezentujemy gotowy jadłospis na tydzień, który ukoi nieprzyjemne dolegliwości.

 

Witamy już/wreszcie lato! Prezentujemy więc trening na płaski brzuch (by dobrze prezentować się w bikini) i plan pielęgnacyjny, który sprawi, że skóra będzie jędrna (a cellulit mniej widoczny). Przygotowaliśmy też przepisy na lekkie, dietetyczne sosy do potraw grilla, by korzystać z sezonu biesiadowania na świeżym powietrzu. A gdy nocne rozmowy się przeciągną, warto wiedzieć, co zrobić rano, by wyglądać nienagannie. Dla naszych Czytelniczek mamy więc makijaże, które „zatuszują” nieprzespaną noc.

Dobrej zabawy (i miłej lektury)!

Zamówienia powierzchni reklamowej: reklama@bezrecepty.eu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ