Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny. wrzesień 2023

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny. wrzesień 2023

Kończy się astronomiczne lato i powoli czuć zapach jesieni. Dni są krótsze, chłodniejsze i mniej słoneczne. Łatwiej o katar, zapalenie gardła, przeziębienie, grypę... Warto więc, zanim nadejdzie sezon infekcji, lepiej zadbać o zdrowie.

W najnowszym wydaniu DOZ Magazynu dbam o zdrowie cykl „Twój jesienny niezbędnik”, w którym przedstawiamy plan na lepszą odporność, czyli jak krok po kroku wzmocnić organizm. Podpowiadamy też, jakie sygnały mogą świadczyć o naszej słabszej kondycji i jak postępować, aby mniej lub wcale nie chorować.

Jeśli, mimo wszystko, złapiemy infekcje, warto wypróbować inhalacje, które wspomogą leczenie górnych dróg oddechowych. Radzimy, jak prawidłowo to zrobić.

Dziwny smak, nieprzyjemny oddech, krwawiące dziąsła... – okazuje się, że dolegliwości odczuwane w jamie ustnej mogą być oznaką różnych chorób. Piszemy, na jakie problemy ze zdrowiem mogą wskazywać, jak im zapobiegać i je leczyć.

Badania statystyczne potwierdzają, że mężczyźni niechętnie chodzą do lekarza. Warto mieć to na uwadze i skłonić naszych partnerów do wizyty u urologa i zbadania prostaty. Wyjaśniamy, dlaczego jest to tak ważne.

Coraz chętniej sięgamy po produkty fit, fitness, slim, light, 0% tłuszczu, bez cukru. Zdradzamy, co znaczą te nazwy, czy faktycznie jedzenie tego typu pomaga zrzucić zbędne kilogramy i na co zwracać uwagę przy zakupach, aby nie wpaść w pułapki jedzenia light.

Jeśli rzeczywiście pragniemy schudnąć czy utrzymać odpowiednią masę ciała, warto – radzi nasza ekspertka – stosować dietę, która wykorzystuje indeks glikemiczny. Tłumaczy, na czym ona polega i dlaczego jest korzystna dla wszystkich, a nie tylko dla diabetyków.

Na oponkę na brzuchu polecamy proste ćwiczenia, które pozwolą spalić zbędny tłuszczyk w okolicy talii i wzmocnią mięśnie.

Zdradzamy też, dlaczego warto mieć zwierzaki w domu. Badania pokazują, że obcowanie z nimi zapewnia nie tylko dobry nastrój, ale również przynosi wiele korzyści dla zdrowia.

Polecamy również wywiad z wyjątkową osobą, aktorką Ewą Błaszczyk, która mówi o tym, jak, mimo tragicznych wydarzeń, nie poddawać się w życiu i nadal czerpać z niego radość.

Ponadto, jak w każdym wydaniu, wiele cennych rad, które pomogą lepiej zadbać o zdrowie, urodę i samopoczucie, m.in.: pytania do farmaceuty; kiedy należy wykonać USG Doppler; kto i na jakich zasadach może skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych; regeneracja skóry po lecie; a także rozmowa z psychologiem o prokrastynacji, dlaczego niektórzy z nas nieustannie odkładają sprawy na później i czy można to zmienić.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ
DOZ

Statuetka Retail Business Awards 2020 dla DOZ S.A.

Skuteczność podejmowanych przez nas działań została doceniona przez przedstawicieli Business Centre...

DOZ