Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - styczeń-luty 2024

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - styczeń-luty 2024

No i mamy pełnię zimy, choć pogoda, niestety, częściej jest jesienna niż zimowa. Zastanawiamy się, jak tu przetrwać w miarę dobrej kondycji do wiosny. Kapryśna aura bowiem nie zachęca do aktywności.

W DOZ Magazynie dbam o zdrowie radzimy więc, jak zadbać o formę, aby uniknąć dolegliwości, które zwykle pojawiają się pod koniec zimy: zmęczenie, apatia, spadek nastroju, niedobór witamin i minerałów. Zachęcamy m.in. do bycia bliżej natury. Badania potwierdzają, że kontakt z przyrodą ma działanie terapeutyczne. Poprawia nastrój, wycisza, zmniejsza napięcie i lęk, podnosi odporność.
Pogoda ma duży wpływ na nasz organizm i samopoczucie psychiczne, ale można się od niej uniezależnić. Aby poprawić nastrój i zmniejszyć codzienne napięcie, proponujemy ziołowe kuracje − w badaniach udowodniono, że wiele roślin zawiera substancje, które mają korzystny wpływ na naszą psychikę.

Podobnie zresztą jak pokarmy. Zwłaszcza zimą powinniśmy przywiązywać większą wagę do jakości posiłków. Nasz ekspert podpowiada, jakie produkty i dania są wyjątkowo cenne o tej porze roku, pomagają się rozgrzać i unikać infekcji, a jednocześnie dodają energii, uzupełniają braki witamin i poprawiają samopoczucie.

To, że stopy stabilizują nasze ciało i dźwigają jego ciężar, wiedzą wszyscy, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że mają również wpływ na zdrowie całego organizmu, np. na bolące kolana i biodra, skrzywienie kręgosłupa, a nawet migreny. Piszemy, co warto zrobić, aby uniknąć tych problemów.

Okazuje się też, że wiele chorób  zdecydowanie częściej występuje u pań niż mężczyzn (m.in. osteoporoza, żylaki, niedoczynność tarczycy). Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i podpowiadamy, jak ograniczyć ich ryzyko i zmniejszyć dolegliwości, jeśli już wystąpią.

I jeszcze bardzo ważny temat – ratowanie życia. Krew, osocze, szpik... mogą być potrzebne nam lub naszym bliskim. Tych darów życia nie da się wyprodukować, ale można je przekazać. Wyjaśniamy, jak to zrobić, nie szkodząc swojemu zdrowiu..

Ponadto, jak w każdym wydaniu, wiele cennych rad, które pomogą lepiej zadbać o zdrowie i samopoczucie, m.in.: pytania do farmaceuty; wieści z apteki; plusy i minusy okularów progresywnych; dlaczego Japończycy żyją dłużej; jak zregenerować zniszczone włosy; błąd medyczny, a rekompensata dla pacjenta; a także rozmowa z psychologiem - dlaczego boimy się zmian oraz wywiad z Alicją Majewską.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

DOZ Maraton Łódź 5-7 kwietnia 2024 r.

DOZ Maraton Łódź 5-7 kwietnia 2024 r. ...

DOZ
DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ