Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, mamy świadomość, że reklamówki czy ogólnie tworzywa sztuczne są dla środowiska sporym wyzwaniem. Nie rozkładają się, w niektórych warunkach mogą być trujące np. wtedy, gdy zostają spalone. Polska, na tle krajów europejskich, jest rekordzistą pod względem liczby zużywanych torebek foliowych. Średnia unijna wynosi niecałe 200 reklamówek na mieszkańca na rok, w Polsce zużywamy ich ponad 300.

Biorąc pod uwagę dbałość o środowisko, wprowadzamy nowe torby dla Pacjentów, a zamówienia internetowe będziemy pakować w torby wykonane z papieru makulaturowego. Torby dla Pacjentów wykonane są z papieru, który otrzymał certyfikat FSC. FSC to certyfikat przyznawany drzewnym produktom leśnym, takim jak meble, papier czy pokrycia podłogowe. Jest to najbardziej wiarygodny z istniejących obecnie na świecie systemów certyfikujących zasoby leśne, jako jedyny popierany przez główne organizacje ekologiczne.

Zakres działania certyfikatu obejmuje pierwszy etap łańcucha produkcji – pozyskiwanie surowca. Główne kryteria przyznawania FSC obejmują takie aspekty jak: ochrona przed nielegalnym użytkowaniem i zabudową terenów leśnych, ochrona zdrowia i bezpieczeństwa, pracowników lasów, pozyskiwanie zasobów leśnych, nieprzekraczające poziomu, który trwale uniemożliwi ich odnowienie, ochrona rzadkich i zagrożonych gatunków oraz ich siedlisk, ograniczenie korzystania z chemicznych środków ochrony roślin i inne.

FSC „Mieszane” (FSC Mixed Sources) oznacza, że minimum 70% surowca użytego do produkcji posiada certyfikat FSC, natomiast niecertyfikowana reszta jest tzw. drewnem kontrolowanym (Controlled Wood), które spełnia minimalne wymogi dot. dobrego zarządzania lasami: jest legalnego pochodzenia, nie pochodzi z terenów o podwyższonych wartościach społecznych i przyrodniczych, nie pochodzi z terenów przekształconych lasów naturalnych oraz z obszarów, gdzie wykorzystuje się drzewa modyfikowane genetycznie oraz z obszarów, gdzie wykorzystuje się drzewa modyfikowane genetycznie.*

*Opracowane na podstawie informacji ze strony www.ekonsument.pl.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - czerwiec 2023

Czerwiec to zapowiedź lata, na które czekamy przez cały rok. Czas...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - maj 2023

Maj zachwyca przyrodą. Coraz częściej myślimy o letnim wypoczynku i wakacjach....

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - kwiecień 2023

Kwiecień to wiosna w pełni i święta. Właśnie takie jest też...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2023

Przed nami najbardziej wyczekiwana pora roku - wiosna. Dlatego w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - styczeń-luty 2023

No i mamy nowy rok i pełnię zimy, więc w naszym...

DOZ
DOZ

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - grudzień 2022

Oto specjalne, świąteczne wydanie „DOZ Magazyn dbam o zdrowie”. Jego temat...

DOZ