Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, mamy świadomość, że reklamówki czy ogólnie tworzywa sztuczne są dla środowiska sporym wyzwaniem. Nie rozkładają się, w niektórych warunkach mogą być trujące np. wtedy, gdy zostają spalone. Polska, na tle krajów europejskich, jest rekordzistą pod względem liczby zużywanych torebek foliowych. Średnia unijna wynosi niecałe 200 reklamówek na mieszkańca na rok, w Polsce zużywamy ich ponad 300.

Biorąc pod uwagę dbałość o środowisko, wprowadzamy nowe torby dla Pacjentów, a zamówienia internetowe będziemy pakować w torby wykonane z papieru makulaturowego. Torby dla Pacjentów wykonane są z papieru, który otrzymał certyfikat FSC. FSC to certyfikat przyznawany drzewnym produktom leśnym, takim jak meble, papier czy pokrycia podłogowe. Jest to najbardziej wiarygodny z istniejących obecnie na świecie systemów certyfikujących zasoby leśne, jako jedyny popierany przez główne organizacje ekologiczne.

Zakres działania certyfikatu obejmuje pierwszy etap łańcucha produkcji – pozyskiwanie surowca. Główne kryteria przyznawania FSC obejmują takie aspekty jak: ochrona przed nielegalnym użytkowaniem i zabudową terenów leśnych, ochrona zdrowia i bezpieczeństwa, pracowników lasów, pozyskiwanie zasobów leśnych, nieprzekraczające poziomu, który trwale uniemożliwi ich odnowienie, ochrona rzadkich i zagrożonych gatunków oraz ich siedlisk, ograniczenie korzystania z chemicznych środków ochrony roślin i inne.

FSC „Mieszane” (FSC Mixed Sources) oznacza, że minimum 70% surowca użytego do produkcji posiada certyfikat FSC, natomiast niecertyfikowana reszta jest tzw. drewnem kontrolowanym (Controlled Wood), które spełnia minimalne wymogi dot. dobrego zarządzania lasami: jest legalnego pochodzenia, nie pochodzi z terenów o podwyższonych wartościach społecznych i przyrodniczych, nie pochodzi z terenów przekształconych lasów naturalnych oraz z obszarów, gdzie wykorzystuje się drzewa modyfikowane genetycznie oraz z obszarów, gdzie wykorzystuje się drzewa modyfikowane genetycznie.*

*Opracowane na podstawie informacji ze strony www.ekonsument.pl.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - styczeń-luty 2024

No i mamy pełnię zimy, choć pogoda, niestety, częściej jest jesienna...

DOZ
DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

DOZ Maraton Łódź 5-7 kwietnia 2024 r.

DOZ Maraton Łódź 5-7 kwietnia 2024 r. ...

DOZ