DOZ MARATON ŁÓDŹ już 5-7 kwietnia 2019 r.

DOZ MARATON ŁÓDŹ już 5-7 kwietnia 2019 r.

Znamy już datę dziewiątej edycji DOZ Maratonu Łódź. Zapraszamy biegaczy z całymi rodzinami w dniach  5-7 kwietnia 2019 r.

DOZ Maraton Łódź 2019 przyniesie kilka ważnych zmian w formule biegów. Nie będzie półmaratonu, z kolei miejsce sobotniego biegu na 5 km zajmie ponownie niedzielny bieg na dystansie 10km, który wystartuje równolegle do maratonu. Wzorem poprzedniej edycji imprezy, dystans maratoński będzie można pokonać również na raty w ramach sześcioosobowych sztafet Ekiden. W sobotę poprzedzającą DOZ Maraton Łódź oraz bieg na 10 km, tradycyjnie rozegrane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży Kids Run. W programie imprezy jak co roku odbędą się targi Expo oraz rodzinny piknik zdrowotny.
Zmiany w formule biegów to niejedyna nowość.

Wszystkich chętnych na wspólne treningi, przygotowujące do kwietniowego eventu. Bezpłatne zajęcia DOZ Drużyny odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele, w Parku na Zdrowiu o godz. 9:00. Zajęcia prowadzić będzie m.in. Joanna Chmiel – specjalistka biegów długodystansowych, była mistrzyni Polski, zwyciężczyni maratonów w Las Vegas w 1998 i 2000 roku. Uczestnicy zajęć zostaną podzieleni na 3 grupy – początkującą, średnio zaawansowaną i zaawansowaną.
Wszystkich, którzy jak najlepiej chcą przygotować się do startu w kwietniowym DOZ Maratonie Łódź organizatorzy zapraszają także – po dwuletniej przerwie – do udziału w Pucharze DOZ Maratonu Łódź, cyklu pięciu imprez biegowych rozgrywanych raz w miesiącu na dystansach od 5 do 25 km. Zawody odbywać się będą w Arturówku i na terenie Lasu Łagiewnickiego. Po każdym biegu przyznawane będą punkty. Osoby, które na koniec cyklu zgromadzą ich najwięcej, otrzymają pamiątkowe puchary.  

Kalendarz biegów o Puchar DOZ Maratonu Łódź przedstawia się następująco:
18 listopada 2018 – bieg na 5 km
16 grudnia 2018 – bieg na 10 km
20 stycznia 2019 – bieg na 15 km
17 lutego 2019 – bieg na 20 km
17 marca 2019 – bieg na 25 km

Hasłem przewodnim 9. edycji DOZ Maratonu Łódź jest „MOC biegania”. Mocy zawodnikom dodawać będą na trasie m.in. uczestnicy ponad 50 punktów kibicowania (szkolnych, firmowych i muzycznych), którzy zadbają o atrakcyjną i głośną oprawę oraz żywiołowy doping.

Mocnym akcentem imprezy będzie niezmiennie charytatywna akcja „Biegam – Pomagam”, w ramach której każdy uczestnik DOZ Maratonu Łódź, już na etapie rejestracji do biegu, będzie miał możliwość dobrowolnego przekazania dodatkowej finansowej cegiełki. Wszystkie ofiarowane przez biegaczy – darczyńców charytatywne wpłaty posłużą na ufundowanie budowy dedykowanej osobom starszym strefy ćwiczeń przed Centrum Aktywnego i Zdrowego Seniora przy ul. Szpitalnej 6 w Łodzi. Akcji „Biegam – Pomagam”, jak co roku, patronuje DOZ Fundacja dbam o zdrowie, której misją jest pomoc Seniorom w zachowaniu dobrego zdrowia i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu.  

https://lodzmaraton.pl/


DO Zobaczenia na starcie!

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - styczeń-luty 2024

No i mamy pełnię zimy, choć pogoda, niestety, częściej jest jesienna...

DOZ
DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

DOZ Maraton Łódź 5-7 kwietnia 2024 r.

DOZ Maraton Łódź 5-7 kwietnia 2024 r. ...

DOZ