DOZ Maraton Łódź 2018 już za nami! To był weekend pełen pozytywnych emocji!

Ósma edycja maratonu w Łodzi odbyła się w nowej formule.
Biegi w ramach DOZ Maraton Łódź 2018 rozpoczęły się już w sobotę, 14 kwietnia. Blisko 1 300 uczestników wzięło udział w 5k Run, czyli biegu na 5 km, a aż 900 dzieci zmierzyło się z różnymi dystansami podczas Pelavo Kids Run.

DOZ Maraton Łódź 2018 wystartował 15 kwietnia o godzinie 09:00. Wraz z uczestnikami biegu na królewskim dystansie, wystartowali również biegacze Ibuprom Sport Żel Półmaratonu Łódź oraz Ibuprom Sport Żel Sztafety Ekiden. Maraton zgromadził na starcie wszystkich biegów blisko 5 000 biegaczy z kilkunastu krajów świata.

15 kwietnia rywalizację mężczyzn podczas DOZ Maratonu Łódź i towarzyszącego mu Ibuprom Sport Żel Półmaratonu Łódź zdominowali Etiopczycy. Na królewskim dystansie zwyciężył Tarekegn Zewdu Bekele z czasem 02:19:41, a na półmaratońskiej trasie najszybszy okazał się jego rodak - Hunegnaw Mesfin (01:03:17). Wśród kobiet pierwsze na linię mety wbiegły – odpowiednio – Jane Jepkosgei Kiptoo (KEN) oraz Polka, Agnieszka Gortel.
W Ibuprom Sport Żel 5k Run ścigała się mocna stawka polskich reprezentantek. Wśród pań triumfowała Katarzyna Rutkowska (16:02). Jako druga na mecie pojawiła się Monika Andrzejczak, z czasem 16 minut i 19 sekund. Jako trzecia wbiegła Aleksandra Brzezińska (16:22).
Po biegu na dystansie 5 kilometrów do biegowych zmagań wystartowali najmłodsi uczestnicy w ramach Pelavo Kids Run. Medale na mecie otrzymali biegacze w wieku od 3 do 15 lat. Jak co roku było mnóstwo sportowych emocji i radości!

Wszystkim biegaczom dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników. Kibicom dziękujemy za żywiołowy doping na trasie. Cieszymy się także, że tak wiele osób zdecydowało się spędzić ten biegowy weekend z nami w Atlas Arenie.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nowy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie - marzec 2020

Na okładce styczniowego DOZ Magazynu dbam o zdrowie Anna Starmach i...

DOZ

10. jubileuszowa edycja DOZ Maratonu Łódź 17-19 kwietnia 2020 r.

Przed nami kolejna, 10 już edycja DOZ Maraton Łódź, którego DOZ...

DOZ

Koncert Charytatywny DOZ Fundacji i jej Przyjaciół

22 października 2019 r. w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w...

DOZ

Jesteśmy EKO! Nowe torby dla Pacjentów.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, mamy świadomość, że reklamówki czy ogólnie tworzywa...

DOZ

DOZ S.A. trzeci raz z rzędu z tytyłem Great Place to Work - Najlepsze Miejsce Pracy

Tytuł Great Place to Work 2019 to dla nas ogromne wyróżnienie,...

DOZ

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ