Magazyn 60+

W najnowszym czerwcowym numerze „Magazynu 60+” zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Sporo miejsca poświęcamy jodze. Ta łagodna forma ruchu przynosi zadziwiająco dobre efekty dla zdrowia. I, co ważne, można ją uprawiać niemal w każdym wieku. Podpowiadamy także jakie dyscypliny sportu i jakie ćwiczenia pomagają zapobiegać żylakom. Wszystkich, którym marzy się sportowa przygoda na łonie natury, namawiamy na spływ kajakiem. O tym jak, ciekawie i pięknie jest podczas takich wypraw, opowiadają nam kajakarze w dojrzałym wieku.

Ale aktywność to nie tylko sport, ale także spacery. Namawiamy zwłaszcza do przechadzki po łące. Nie tylko dlatego, że spacery po niej są bardzo przyjemne, ale także dlatego, że można tam znaleźć wiele roślin, które można wykorzystać w kuchni. Chcecie wiedzieć, jakie? To przeczytajcie artykuł o pysznych daniach prosto z łąki. Przy okazji przeczytajcie jak chronić się przed kleszczami i szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

W tym numerze radzimy również, jak walczyć z nadciśnieniem, co zrobić z przeterminowanymi lekami i jak zaradzić nieświeżemu oddechowi. I odkrywamy tajemnice fizykoterapii. Zdziwicie się, gdy przeczytacie na ile dolegliwości mogą pomóc stosowane w nie zabiegi.

Rozmawiamy także z Michałem Fajbusiewiczem, autorem telewizyjnego „Magazynu Kryminalnego 997” i przypominamy niezwykle kiedyś lubiany program popularnonaukowy „Sonda” i jego nietuzinkowych twórców Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego.

Zapraszamy do lektury!

Ostatnia aktualizacja 21.07.2016 10:18 | Pobierz jako plik PDF